Jacek Bromski

Jacek Bolesław Bromski

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/446/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":1484,"rate":7.032345013477089,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/446/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":636,"rate":6.768867924528302,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":true,"career":{"name":"producent"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/446/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":488,"rate":7.614754098360656,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/446/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":95,"rate":7.336842105263158,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":6,"name":"actors","above5p":false,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/446/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":59,"rate":6.559322033898305,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/446/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":24,"rate":6.375,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/446/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":8,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,0
1 484 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Jacek Bromski
  • Najnowszy film Bromskiego porusza temat, o którym powinno się mówić więcej - ogólnego zepsucia. Jesteśmy bombardowani negatywnym przekazem, sami oswajamy się ze złem, bo tylko to widzimy na co dzień we wszystkich wiadomościach - co za świat zastaną przyszłe pokolenia?!

• letta_83 Cóż, żyjemy w takiej a nie innej rzeczywistości. Tak jest w Polsce i wszędzie indziej. Może przestępczość w Polsce nie jest na taką skalę jak np. w USA. Myślę, że ludzie po prostu lubią karmić się złymi wiadomościami. Media wiedzą, że to co złe lepiej się sprzedaje... Nikt nie chce słuchać o powodzeniach sąsiada, wolimy usłyszeć, że podwinęła mu się noga - proste.
    W filmie świetnie ujęty został motyw zła, które rozpanoszyło się wszędzie i to jest właśnie ta anatomia zła.

• maj_fw a co jak naszym sąsiadem jest morderca? Genialna rola Stroińskiego mnie przestraszyła, że nawet nie wiadomo kto obok może mieszkać. Generalnie korupcja to ogólnoświatowy problem i Bromski bardzo dobrze to pokazał w swoim filmie! Pomimo, że odnosi się tylko do Polski to jest to bardzo dobrze przedstawiony problem.

• letta_83 Bez przesady, aż tak źle nie jest. Na pewno na co dzień. Gorzej jesli chodzi o sprawy o których tak naprawdę nie wiemy i nie mamy o nich pojęcia. W samym filmie bardziej niż zło mnie ujmuje bardzo dobra gra aktorska i ciekawe nawiąnia do współczesnych mocnych afer. Zawsze się można zastanowić jak to tak własciwie było...

• letta_83 Anatomia zła świetnie pokazuje, że kto ma władze ten ma w rękach życie innych ludzi. Ci znajdujący się szczycie mogą z nami zrobić wszystko co chcą. Film daje do myślenia.

• letta_83 No tak, ten film ukazuje pewne schematy. Ale mam też wrażenie, że stał się bodźcem do dyskusji na temat rzeczywistości, na którą większość z nas się nie godzi.

• letta_83 Bromski świetnie to przedstawił. W zasadzie nic w tym polskim światku nie jest dobre. Jak wychodzę z domu i widzę te blokowiska to robi mi się źle. Ludzie się nie uśmiechają. Taka jest nasza rzeczywistość - mało pozytywnych scen w życiu codziennym. Moim zdaniem świetny koncept na film.