Jack NicholsonI

John Joseph Nicholson

9,0
85 889 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jack Nicholson

Chciałbym wiedzieć ilu tutaj jest fanów filmu "Pięć Łatwych Utworów" z, moim zdaniem, najlepszą rolą Jacka w jego karierze. Po prostu mnie to ciekawi ilu was jest i nie ukrywam, że chętnie powymieniałbym wrażenia, zdania, uczucia, słowa i słówka na temat tego filmu.

LesterBowie

Bardzo lubię ten film. A czy rzeczywiście Jack zagrał tu swoją najlepszą rolę? Trudno powiedzieć. Wypada znakomicie jako pozbawiony złudzeń, wieczny kontestator, to niewątpliwie bardzo dojrzała rola.
Osobiście wolę Nicholsona w bardziej "szalonych" wcieleniach, np. Jack Torrance z LśNIENIA, Daryl Van Horne z CZAROWNIC Z EASTWICK, Joker z BATMANA. W tych rolach pozwala sobie na niesamowite szarże, które u słabszego aktora byłyby śmieszne, a u niego wypadają rewelacyjnie. Może po prostu lubię efekciarstwo :)

Vuzz

Masz rację, w wykonaniu Jacka nawet efekciarskie zagrywki są...genialne.
Też lubię tę jego demoniczność, szaleństwo. Jednak cenię go głównie za "normalną" grę jak np. w "Szmidt". Ale zauważyłem też, że w każdym, nawet najspokojniejszym filmie Jack pozwala sobie na jeden krótki efekt, przykład szaleństwa :-) A wracając do "Five Easy Pieces", to uważam, że zagrał tu szczególnie genialnie głównie za sprawą jednej sceny. Chodzi mi o punkt kulminacyjny filmu, scenę, gdy Robert (Nicholson) rozmawia, a raczej "spowiada" się swojemu sparaliżowanemu ojcu. Pan Nicholson /tu zacytuję moją wypowiedz pod innym tematem/ <wzniósł się tutaj na wyżyny aktorstwa, zagrał tak, że uwierzyłem mu we wszystko - że naprawdę jest tą postacią, że to nie film, a prawdziwe życie. Nie przesadzę, jeśli powiem, że ten film (szczególnie ta scena) zmienił moje życie.>

LesterBowie

ja do was dochodze....................................................

Diamond

Dochodź dochodź, czekamy na :-] zaaaaaaaa krrrróóóóóótkiiiiiiiiiiiiiii

LesterBowie

Mi podobają się motywy z kobietami w filmach z Jackiem. Często jest tak że się laski wzbraniają, udają że nie chcą, a jednak i tak miękną. Ten to ma urok...

LesterBowie

Ja.

Wysoko cenię też filmy:
"Ostatnie zadanie" Hala Ashby,
"Listonosz zawsze dzwoni dwa razy" Boba Rafelsona,
"Czerwoni" Warrena Beatty
"Zgaga" Mike'a Nicholsa,
"Telepasja" Jamesa L. Brooksa
"Zawód: Reporter" Michalengelo Antonioniego,
"Na granicy" Tony'ego Richardsona.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones