Jadwiga Barańska

8,8
4 907 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jadwiga Barańska

Niezwykła aktorka. Jej kreacja Barbary Niechcicowej to absolutny fenomen - niebywale złożona emocjonalnie, dogłębnie prawdziwa. Ta rola stawia ją w rzędzie najwybitniejszych światowych aktorek.

mcmd

Zgadzam się. Pani Barańska stworzyła Basię idealną, stała się nią, przekazała wszystkie jej emocje i lęki, często samą mimiką, bez słów. Ale wydaje mi się, że wtedy nie było to coś niezwykłego. Śledząc ówczesną kinematografię, można znaleźć całą masę takich perełek. Choćby pan Bińczycki jako Bogumił. Aż dziw bierze, że mając za wzór takie talenty, współcześni nasi rodzimi aktorzy nie reprezentują sobą właściwie nic. Albo nie daje się szansy tym naprawdę utalentowanym albo ustawiono poprzeczkę naprawdę, naprawdę nisko.

LeiaSkywalker

Myślę, że i aktualnie znalazłoby się paru znakomitych aktorów. Na przykład Danuta Stenka, Magdalena Cielecka, Agnieszka Krukówna, Andrzej Chyra, że wymienię tych, którzy właśnie przyszli mi na myśl. Nie jest zatem tak źle, jak piszesz LeilaSkywalker. To prawda, że w mediach króluje komercja i promowani są aktorzy o wątpliwym warsztacie, ale skoro wymienieni przeze mnie powyżej aktorzy zaistnieli, to znaczy, że nie jest jeszcze aż tak źle.

mcmd

A no pewnie masz rację. Być może nie talentów brakuje a dobrych scenariuszy, ciekawych projektów, klimatu i odrobiny dobrego smaku po obu stronach barykady. Talentu Barańskiej też nie dostrzeglibyśmy, gdyby ktoś nie dał jej tej szansy.

LeiaSkywalker

Myślę, że poziom produkcji dyktuje popyt, czyli odbiorcy. a co się najlepiej sprzedaje? Odmóżdżająca komercja. Do takiej warsztat nie jest potrzebny - wręcz jest niepożądany, bo mógłby tylko przeszkadzać, obnażając bylejakość produkcji. A nuż odbiorca zainspirowany świetnym aktorstwem zwróciłby uwagę na miałkość fabuły. Takim sytuacjom trzeba zapobiegać.

mcmd

w nocach i dniach zagrała wspaniale ale w trędowatej była irytująca.

kinomanka_13

w Trędowatej była świetna w roli Idalii, nie wiem czy czytałaś książkę ale ta postać miała być irytująca i dokładnie taka była. Poza tym w tej roli idealnie widać talent aktorski pani Barańskiej, ponieważ gra zupełnie inaczej niż w Nocach i Dniach

so_cold_

nie ale oglądałam, a dla mnie była irytująca trędowatej dlatego że głupio powiedziała,,Rudecka naszą krewną " nie lubię jej postaci w trędowatej bo była przeciwna związkowi Stefci i Waldemara. A cała ta sfera doprowadziła Stefcie to tego że wyszła podczas deszczu i zachorowała i zmarła, i zniszczyli ten związek.

kinomanka_13

No to trzeba odróżnić postać od aktora. Skoro jest tak jak piszesz, to aktorka wywiązała się z roli koncertowo:)

LeiaSkywalker

Ja też. Wspaniała aktorka

mcmd

Popieram w 100%!!!

Kaban_w_Hondurasie

Nie chciala dac Bogumilowi, haha biedaczek

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones