Jan Frycz

8,2
53 008 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jan Frycz

Jak w temacie- moim zdaniem za tę rolę powinien dostać Oscara. Szkoda, że to niemożliwe.

mrsCamilly

To bezwzględnie najlepszy czarny charakter w historii polskich filmów i seriali.
Jego obecność to strach i niepewność.
Frycz zagrał doskonale.

eMWu12

Major Gross w wykonaniu Gajosa nie ustępuje. Zupełnie inne kreacje i postacie, ale ten sam poziom.

KubaLBN92

Ale gross jednak miał o wiele mniejsze polu do popisu na ekranie niż Dario

Karpisz

Bez dwóch zdań :) ale to chyba argument na korzyść Gajosa ;)

eMWu12

Nie pisz herezji, Janusz Tracz to najlepszy czarny charakter w historii polskiej kinematografii

mrsCamilly

dokładnie ,to rola jego życia ja ten serial oglądam dla niego stworzył kapitalną postać ta kreacja jest na miarę światową cos jak polski Joker

samicasam

Może jeszcze powiesz żeby aktor grający Janusza Tracza zagrał Jokera

mrsCamilly

za role serialowe nie ma oscarów

marcin_lendzion

Wiem, stąd też ostatnie zdanie w mojej wypowiedzi ;)

mrsCamilly

Kążdy to wie haha:).Co nie znaczy ,ze może się Oskar należeć za jakąś role serialową XD.

mrsCamilly

Podbijam - bezsprzecznie dołożył "truskawkę" na tort całkiem udanej produkcji. Oglądanie go w tej roli to sama przyjemność, zwłaszcza że kwestie stały także na bardzo wysokim poziomie. 10/10. "Dziewczynki z siusiaczkami" w jego ustach - mistrzostwo.

mrsCamilly

"Pokazać Ci jak się rucha dupe w dupę ?" Facet to samo zło w tym serialu

Zusman88

Genialny czarny charakter. Jednocześnie go nienawidzisz, ale z drugiej strony nie możesz nie podziwiać kunsztu aktorskiego. To nawet nie jest tak, że życzy się takiej postaci śmierci (jak Joffreyowi z "Game of Throne" czy Skyler albo Marie z "Breaking Bad" :D), jego po prostu mimo pogardy chce się dalej oglądać i słuchać tych jego filozoficzno-pop*edolonych dialogów. Ja od samego słuchania Daria doznawałam uczucia stałego niepokoju i napięcia, jakby zaraz miał się zwrócić w moim kierunku i powiedzieć "A wiesz co, a Ty mi się też nie podobasz... i będziesz mieć kłopoty. Już masz kłopoty" :P

mrsCamilly

Zgadzam się, każda scena z nim to złoto i tak gdzieś od połowy w dużej mierze oglądałem serial właśnie dla niego. Swoją drogą jak lubisz być zmieszana i pozostawać właśnie w tego rodzaju stanie niepokoju to zobacz sobie jeszcze dość stary polski film Dług. Chyra zupełnie inny, ale równie zły do szpiku kości :P

Zusman88

Znam, znam, oczywiście :)
Oprócz tego podobał mi się "Pakt"- 1 sezon, "Wataha"- ten serial mnie zachwycił, "Pułapka"- można obejrzeć, ale nie ma fajerwerków, "Rojst"- zawód..., "Ultraviolet"- nie mogłam przebrnąć przez odcinek, nie wiem co tam jeszcze z polskich kryminałów oglądałam :D ale szukam czegoś interesującego ;) jakieś propozycje? Ode mnie z zagranicznych "Długa noc", "The Fall" i oczywiście "True Detective" :)

mrsCamilly

Jak idziemy tropem złych charakterów to z zagramanicznych polecam zobaczyć Funny Games US :)

Zusman88

O :> zapamiętam!

mrsCamilly

Od siebie dorzucę Gomorra (może nie ma tam genialnej gry aktorskiej ale klimat Neapolu), Pitbull i Most nad Sundem.

mrsCamilly

A wódka ma być zimna..oleista..jak sok z piz dy

Tekst wejdzie do kultowych tekstów polskiej kinematografii ..
A jego wykonanie Frycza mistzowskie

Amiga1240

Pewnie, że wejdzie. Tym bardziej, że wódka nie oleista a gęsta.

raffaello_od_ferrero

"Pokażę Ci jak się rucha dupe w dupę"
Genialne teksty.

krupastas

Ale to nie do mnie tak... Do mnie nie...

raffaello_od_ferrero

Do mnie też nie

barszczufcb

No i nie podobasz mi się...

raffaello_od_ferrero

No idź idź pięknotku idź, gąski gąski do domu

nieznajoma88

Haha, poszedł.

mrsCamilly

doj%^&ł taką kreacje, że sie w głowie nie mieści. Jakby mieszkał USA to Oscar murowany.
Powinien powstać prequel z nim w roli głównej.

auranoir85

Tak. Też tak mysle. 2 sezon o Dariu z lat 90.

soglif3

to jest super pomysł :)

mrsCamilly

a ja wiem od kogo wy są :)

mrsCamilly

Specjalnie dla niego powinien powstać drugi sezon "Ślepnąc od świateł".

mrsCamilly

Prawda. Genialnie zagrał tę rolę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones