Janusz Zakrzeński

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/7959/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":5270,"rate":8.218785578747628,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/7959/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":393,"rate":8.335877862595419,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/7959/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":180,"rate":7.455555555555556,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,2
5 270 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Janusz Zakrzeński
  • LECIAŁ DO KATYNIA... [*]

DZIĘKUJĘ, PANU, PANIE JANUSZU ZA WITKACEGO I ZA PANA CUDOWNY GŁOS!

• Vena_Poetica I dla mnie to był ulubiony aktor, bardzo podziwianym przeze mnie, szczególnie za rolę w Nad Niemnem, gdzie grał Benedykta Korczyńskiego, tak podobnego do siebie samego, wielkiego patrioty i szlachetnego człowieka, w filmie tym wypowiedział podczas rozmowy z synem parę wzruszających zdań. W pamięci jeszcze mi pozostanie jako Józef Piłsudski, którego odgrywał choćby przy okazji Święta Niepodległości. Operował głosem jak mało kto! Składam rodzinie wyrazy ubolewania, umarł tak jak żył: wypełniając obowiązki prawdziwego patrioty... +++

• noehhs Ech, naprawdę szkoda, bo odchodzi pokolenie WIELKICH polskich artystów sceny.

Jego "to tamto ten tego ten" w "Nad Niemnem", Jego Piłsudski i Witkacy i reżyser w "Misiu" to role-perełki, które na pewno zostaną w naszej pamięci.

Był też wielkim przyjacielem dzieci, autorem książek i... jednym z ostatnich, którzy władali wspaniałą, piękną polszczyzną...

Bardzo mi przykro, że zginął i przykro mi, że tak mało się mówi o Jego śmierci w mediach...

• użytkownik usunięty

Vena_Poetica wieczny odpoczynek [*][*][*]wielka strata wśród wielkich aktorów lat 70,80,90

• Vena_Poetica Mnie także będzie brakowało tego wybitnego aktora :( W mojej świadomości na zawsze pozostanie Bendedyktem Korczyńskim z "Nad Niemnem".

• Martin_Eden [*][*][*] Zawsze będę go pamiętać jako Benedykta Korczyńskiego i prof. Dziduszko.

• ewasia23 W "Nad Niemnem" zagrał wielkiego patriotę i takim patriotą był.

Czytam Jego poradnik oratorski, wspaniała sprawa dla logopedy, naprawdę.Ta kultura żywego słowa, która u nas zanika i w mowie i w piśmie, była Mu bardzo bliska, może dlatego też jego role były takie sugestywne? Bo dysponował przecież ogromnym atutem w postaci pięknego, czystego głosu...

Nie mogę dojść do siebie po Jego odejściu w TAKIEJ sytuacji...

• Vena_Poetica ___________________$$$$$$$$_$$___$$$$
    _____________$$$$$$________$$$_$$___$$$$
    _____________$____$_$$$$$$$$$_$$_$_____$$$$$
    _________$$$$_$____$_$_$__$___$$_$$$$$$$$___$$$
    ________$$$____$$___$$_$$$$$$$$__$$______$$__$$$
    ________$$$$____$$$___$$__$$$$$$$$______$$__$
    _______$$$_$$$$$$__$$$$$$$$$_________$$$____$
    ______$$________$_____$$$$__$$$$$$$$_$______$
    ______$$________$____$_______________$$$$$$$$
    ______$$_________$__$$_______________$_______$
    ______$__________$__________________$$_______$$
    ______$$_________$$_________________$________$$