Jeremy Clarkson 

Jeremy Charles Robert Clarkson

9,6
2 317 ocen występów osoby
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson to angielski dziennikarz telewizyjny, zajmujący się motoryzacją. Na początku lat dziewięćdziesiątych zaczął prowadzić w BBC "Top Gear", jeden z najlepszych programów motoryzacyjnych w Europie, co przyniosło mu sławę w angielskiej telewizji. Był także prezenterem cyklu "Jeremy Clarkson's Extreme Machines", który zajmował się innymi pojazdami (samoloty, łodzie podwodne itp.). Znany ze swojej kontrowersyjności, bezkompromisowych poglądów oraz typowo "wyspiarskiego" poczucia humoru.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 kwietnia 1960

miejsce urodzenia: Doncaster, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 196 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Alexandra James (1989 - 1990, rozwód); 2. Frances Catherine Cain (08.05.1993 - 2014, rozwód), 3 dzieci: Emily, Katya i Finlo
Napisał 12 książek, w tym 8 ukazało się w polskiej wersji językowej ("Wściekły od urodzenia", "Motoświat", "Świat według Clarksona", "Świat według Clarksona 2", "Świat według Clarksona 3", "Wiem, że masz duszę", "Nie zatrzymasz mnie", "Doprowadzony do Szału").
Ukończył Repton School w Derbyshire (Anglia, Wielka Brytania).

Wraz z Jamesem Mayem jako pierwszy dotarł samochodem na północy biegun geomagnetyczny (78°30'N, 69°W).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Apeluje do moderatorów filmwebu, aby przestali być przewrażliwieni na punkcie jakichkolwiek programów motoryzacyjnych i pozwolili w końcu na dodanie Top Gear do katalogu !!!

Może wydam wam się dziwna, ale przepadam za ich programem.
Może nie znam się na autach, ale ten porgram nie jest tylko dla osób, znających się i specjalizujących w autach. Może go oglądać, każdy gdyż jest bardzo śmieszny, i dominuje tam świetne brytyjskie poczucie humoru! Polecam każdemu!

Wie ktoś kiedy zacznie się nowe show "House of cars" z Clarksonem, Hamsterem i Mr Powolnym?

Świetny gość. Uwielbiam program na BBC, który prowadzi razem z Richardem Hammondem oraz Jamesem W. w programie motoryzacyjnym " Top Gear"
10/10

Chyba jaja to ma być scenarzysta!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones