Jerzy Gruza

7,0
902 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Jerzy Gruza

Za "Czterdziestolatków" dostał odemnie 9 i 7 za "Gulczasa" i "Yrka" 1. Przeciętna to 4,5. Plus ma u mnie za "Dzięcioła". Razem 5.

MIR66

Tak jakby Gruza miał tylko w swoim dorobku 3 filmy i jeden serial....

- WOJNA DOMOWA - zaraz po "Czterdziestolatku" najlepszy serial komediowy

- PRZEPROWADZKA wspaniały film trzymany długo przez cenzurę... bardzo dużo osób nie dożyło premiery...

- PRZYJĘCIE NA DZIESIĘĆ OSÓB PLUS TRZY pamiętna rola Niemczyka i Malkakiewicza

- PIERŚCIEŃ I RÓŻA jedna z najlepszych polskich baśni

- TYGRYSY EUROPY jeden z lepszych seriali komediowych ostatnich lat zrobiony w starym stylu..

- setki programów, seriali, widowisk rozrywkowych także radiowych

- Prawie 60 teatrów TV przy, których szczególną uwagę zasługuję "Mieszczanin szlachcicem" z Bogumiłem Kobielą i wiele teatrów Cobry, gdy puszczano je w telewizji pustoszały ulice...

- współpraca z Andrzejem Wajdą przy "Pokoleniu", "Kanale" i "Popiole i diamencie"

- "Alicja" jeden z nielicznych filmów muzycznych

- jest też dość dobrym aktorem, pojawił się kilka razy w "40-LATEK ", "DZIĘCIOŁ ", "POKOLENIE" Wajdy, portier Alfred Chodźko z "TYGRYSY EUROPY", no i wiele złego można powiedzieć o "GULCZAS" czy ""YYYREEK", ale GRUZA I REWIŃSKI DOŚĆ dobrze zagrali...

UCZEPIŁEŚ się 80 letniego starca, (zresztą jak wielu użytkowników filmweb) z powodu dwóch filmów, zapominając o jego wielu wcześniejszych dziełach.... walki z cenzurą. Faktycznie strzelił gafę na stare lata, ale któż z nas nie popełnia błędów? Może stracił smak, wyczucie, nie ma co się dziwić ludzie w tym wieku są już warzywami albo po prostu nie dożywają...

lukasz78902

P.s oprócz "Czterdziestolatka" i Czterdziestolatka 20 lat później" jest jeszcze film "MOTYLEM JESTEM CZYLI ROMANS 40-LATKA" oczywiście wyreżyserowany przez Gruzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones