Jerzy Owsiak

7,2
641 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Jerzy Owsiak

Przepraszam, czy tylko ja nie widzę sensu w tej całej Orkiestrze ? Z tego co wiem to kupowanie sprzętu do szpitali to obowiązek państwa a że ludzie się na to składają oznacza że dobrowolnie nakładają na siebie dodatkowy podatek. Czy idąc tym tropem nie powinno się zorganizować pomocy w innych dziedzinach ? Zróbmy np. zrzutkę na wojsko, szkolnictwo itd. A politycy będą przejadać podatki dalej.
Nie mam danych na ten temat ale podejrzewam że pomoc Orkiestry wprowadza marazm w polskiej służbie zdrowia podobny do sytuacji w Afryce (gdzie międzynarodowa pomoc pogarsza sytuacje przyzwyczajając ludzi do braku aktywności) no bo po co decydować się na trudne programy, reorganizacje, skoro i tak pieniądze z podatków można wyrzucić w błoto a sprzęt kupi Owsiak.
Osobny temat stanowi tzw. "Światełko do nieba" - czy znacie jakąś głupszą inicjatywę ?

Shimada

stary chyba Cię pogieło! jeżeli państwo ma w d*pie szpitale i te wszystkie małe dzieciaczki, to czemuż to ma nie byc organizowana taka impreza! jesteś naprawdę pierwszym człowiekiem który krytykuje Wośp ja od nikogo osobiście nie usłyszałam żeby użalał się nad tym że nakładamy na siebie tak to ująłeś "dobrowolny dodatkowy podatek " mam to w d*pie czy to swego rodzaju podatek czy nie, chcę pomagać bezinteresownie i tyle! byle by ktoś przeżył! SIEEEEEMA!! :D

stasia9090

Jeżeli zakupiony przez Orkiestre sprzęt działa w interesie wszystkich (każde dziecko może go kiedyś potrzebować) to dlaczego jest fundowany tylko przez część społeczeństwa ? Według mnie w takiej sytuacji dużo sprawiedliwiej sprawniej i oszczędniej byłoby wprowadzić Owsiakowy podatek albo zwiększyć podatki. I tu dochodzę do konkluzji: skoro państwa nie stać na zakup sprzętu to czy sukces Orkiestry świątecznej Pomocy nie jest wyrazem aprobaty społeczeństwa dla podniesienia podatków ? No bo jeżeli ktoś daję pieniądze na WOŚP to albo twierdzi że podatki są zbyt małe albo są źle wydawane - i tu moje pytanie czy nie łatwiej przy takim poparciu społeczeństwa wywrzeć nacisk w tej sprawie na polityków niż organizować tą moim zdaniem bezcelową coroczną krucjatę ? Cała sytuacja przypomina mi scenę gdy ktoś wrzuca walizkę pieniędzy do studni (podatki) by potem z czystym sumieniem ofiarować 5 zł na WOŚP, czy to nie czas aby skończyć z tą farsą i reliktem komunizmu - państwową służbą zdrowia ?

Shimada

a ja się zastanawiam czemu jest tak ,że ta organizacja działa już od prawie 20 lat ( za każdym razem zgarnia kilkanaście milionów ) a mój szpital własnie będzie sprywatyzowany i nie ma w nim żadnego z owych "cudów" orkiestry... ?

Shimada

na całe szczescie jestes mniejszoscia, tzw. błedem statystycznym

topksero

Wiem, każdy kto w tym kraju zamiast opinią ogółu i pretensjonalnymi chwytami poniżej pasa ("nie jesteś socjalistą ? to znaczy że chcesz żeby małe dzieci umierały!!") kieruję się logicznym rozumowaniem, jest mniejszością.

I dlatego mamy w tym kraju idiotów zamiast polityków, socjalizm zamiast wolnego rynku, Owsiaka zamiast mężów stanu, a do tego kretyńskie przepisy jak np. delegalizacja narkotyków czy broni palnej.

Jeżeli jest inaczej to proszę Cię wyprowadź mnie z błędu i z użyciem logicznego rozumowania uzasadnij mi działalność WOŚP. Niestety jak dotąd nikt tego nie jest w stanie wytłumaczyć, ani Owsiak (który w radio w odpowiedzi na to pytanie uciekał się do podobnych chwytów co ty - inwektyw) ani wolontariusze z którymi rozmawiałem (wielu nawet nie zastanawiało się nad tym czy to że stoją na zimnie ma jakiś sens).

Shimada

Masz troszkę racji z logicznego punktu widzenia, ale( to co napisałeś) wcale nie znaczy że działania Owsiaka są WOGÓLE bezsensu bo patrząc na to z innej perspektywy każde uratowane przez niego dziecko jest bezcenne, a działania które on podejmuje odświeżają i podbudowują Polskę mentalnie. Nie wiesz nawet jak wielu ludzi na niego liczy, na niego stawia...Polacy krytykując Owsiaka i ''wytykając'' tylko pokazują że są małostkowi i głupi.Bądź co bądź włożył on więcej siły w pomoc Polsce niż przeważająca większość polityków...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones