Jessica A. Rothenberg

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/1706959/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":3070,"rate":8.079478827361564,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/1706959/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":6,"rate":5.666666666666667,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
8,1
3 070 ocen gry aktorskiej
Jessica Rothe
Jessica Ann Rothenberg przyszła na świat 28 maja 1987 roku w Denver, w USA. Jest angielskiego, polskiego, szkockiego, niemieckiego, rosyjskiego i żydowskiego pochodzenia. W wieku 8 lat zaczęła uczęszczać na zajęcia z baletu, a niedługo potem dołączyła do grupy teatralnej. Uczęszczała do Cheery Creek High School w Greenwood Village, w Colorado, a następnie rozpoczęła naukę na Uniwersytecie Bostoński. Podczas edukacji zagrała na deskach teatru Huntington w produkcji Nicholasa Martina i Kate Burton, "The Cherry Orchard", a następnie wystąpiła w sztucę "Kevin Moriatry's Hair" w Hangar Theatre Company. Ponadto uczyła się gry na skrzypcach, stepowania oraz tworzenia ceramiki.

Po ukończeniu studiów i uzyskaniu licencjatu w dziedzinie sztuk pięknych, zaczęła uczęszczać na przesłuchania do filmów i serialów telewizyjnych. Początkowo występowała gościnnie w produkcjach jak: "Plotkara" czy "America's Most Wanted", a w 2013 roku partnerowała Olympii Dukakis w "Ostatnich strażnikach". Następnie została zaangażowana do dramatu "Lily + Kat", gdzie zagrała główną rolę. Za ten występ otrzymała pozytywne opinie od krytyków i publiczności. Wkrótce potem wykonała utwór muzyczny, zatytułowany "420" na potrzebę serialu "Mary & Jane".
W 2016 roku dołączyła do filmu Damiena Chazelle’a, "La La Land", gdzie partnerowała takim sławą jak Emma Stone czy Ryan Gosling. Następnie rozpoczęła pracę na planie horroru "Śmierć nadejdzie dziś", gdzie otrzymała główną rolę. Tego samego roku zaręczyła się ze swoim chłopakiem, Erickiem Clemem. Ponadto brała udział w licznych sesjach zdjęciowych dla magazynów i katalogów jak "IIssue magazine" czy "Flaunt Magazine".

Na początku 2019 roku ponownie wcieliła się w postać Tree Gelbman w horrorze "Śmierć nadejdzie dziś 2". Podczas pracy na planie, podróżowała po obrzeżach Nowego Orleanu. Wkrótce zaśpiewała piosenkę "We Got The Beat", która znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Valley Girl", a następnie otrzymała jedną z głównych ról w serialu "Utopia".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 28 maja 1987

miejsce urodzenia: Denver, Kolorado, USA

wzrost: 163 cm

W 2009 roku ukończyła Boston University w Bostonie (Massachusetts, USA) zdobywając licencjat w dziedzinie sztuk pięknych.
Ma polskie korzenie ze strony ojca.
Ma siostrę o imieniu Cate.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych