Emma Stone III

Emily Jean Stone

8,4
84 675 ocen gry aktorskiej
Emma Stone III
Emma Stone, a właściwie Emily Jean Stone, urodziła się 6 listopada 1988 r. w Scottsdale w Arizona, (USA). Jej rodzice to Jeff i Kristy Stone. Ma młodszego brata Spencera. 

W wieku nastoletnim była członkinią Valley Youth Theatre, regionalnego teatru w Phoenix, w którym to jako jedenastolatka pojawiła się w swojej pierwszej produkcji, "The Wind in the Willows". Emma uczęszczała do Sequoya Elementary School, a następnie do Kokopa Middle Scool. Przez dwa lata kształciła się w domu. W tym czasie wystąpiła w 16 produkcjach Valley Youth Theatre: "Winnie-the-Pooh Christmas Tail", "The Princess and the Pea", "Cinderella", "The Wiz", "Titanic", "Honk!", "The Little Mermaid", "Schoolhouse Rock Live!", "Alice in Wonderland", "Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoa". Ukończyła Xavier College Preparatory i Catholic High School. W wieku 15 lat przeniosła się wraz ze swoją matką do Los Angeles.

Emma rozpoczęła karierę w telewizji rolą Laurie Partridge w "New Partridge Family", w 2004 r. Wystąpiła w produkcjach takich jak "Supersamiec", "Rocker", "Zwariowany świat Malcolma", czy "Medium". W 2009 r. wcieliła się w postać Wichity w komedii grozy "Zombieland". Za tę kreację była nominowana do Teen Choice Awards. Po głównej roli w "Papierowym bohaterze", zagrała tytułową postać w filmie "Łatwa dziewczyna", za którą została nominowana do nagrody Złotego Globu. Od tamtego czasu powierzono jej znaczące role w produkcjach "To tylko seks" oraz "Kocha, lubi, szanuje", po czym wcieliła się w Eugenię "Skeeter" Phelan w nominowanych do Oscara "Służących". Wystąpiła również jako Gwen Stacy, obiekt zainteresowania głównego bohatera w produkcji "Niesamowity Spider-Man" oraz w dramacie gangsterskim, "Gangster Squad. Pogromcy mafii".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 6 listopada 1988

miejsce urodzenia: Scottsdale, Arizona, USA

wzrost: 168 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 24 inne nagrody oraz 77 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Dave McCary (od 2020), córka Louise Jean (ur. 13.03.2021)
Ubiegała się o rolę Mikeali Banes w filmie "Transformers". Ostatecznie w postać wcieliła się Megan Fox.
Zanim dostała rolę Natalie w "Króliczku", ubiegała się o rolę Ashley, którą ostatecznie zagrała Sarah Wright.
Początkowo miała zagrać Amber w filmie ''Sucker Punch", jednak musiała zrezygnować z powodu konfliktów w harmonogramie. Ostatecznie rolę otrzymała Jamie Chung.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Takiej dziewuchy nie spotyka sie na codzień na ulicy, jest jak anioł, niesamowita uroda.

Po obejrzeniu "Poor Things" te słowa nie wydadzą się Wam tak zabawne. Brak Oscara byłby kolejnym przykładem niekompetencji Akademii.

Bije na głowę przereklamowaną, przaśną Lawrence, zarówno talentem jak i interesującą i delikatną urodą, podoba mi się jej dobór ról i to, że da się zauważyć, że sukcesywnie rozwija się aktorsko, do tego wydaje się cenić swoją prywatność, a w wywiadach sprawia wrażenie wesołej, inteligentnej dziewczyny z dużą dozą...

Lubię ją jako aktorke, ale w "La la land" się nie podpisała. Podczas ogladania miałam wrażenie, że zaraz się złamie podczas tańca albo wywróci na szpilkach, które swoją drogą wysokie nie były. Brak było swobody, płynności ruchów, radości, którą słynie musical. Trochę ukartowana ta gala...

A nadal wygląda jak młodziutkie dziewczę <3