John Forsythe I

John Lincoln Freund

7,3
870 ocen gry aktorskiej
John Forsythe I
John Forsyhte, to jeden z najpopularniejszych aktorów telewizyjnych. Syn Sama i Blanche Freund, po studiach (przez jakiś czas był słuchaczem Actor's Studio w Nowym Jorku) został radiowym sprawozdawcą. W 1939 roku debiutował na scenie w sztuce "Dick Whittington i jego kot" a dwa lata później grał w wojennym filmie Delmer'a Davesa "Cel Tokio"
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 29 stycznia 1918

data śmierci: 1 kwietnia 2010

miejsce urodzenia: Penns Grove, New Jersey, USA

wzrost: 180 cm

Złoty Glob
Zdobył 2 nagrody Złoty Glob, 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie żonaty: 1. Parker McCormick (1939 - 1940, rozwód), syn Dall; 2. Julie Warren (18.12.1943 - 15.08.1994, jej śmierć), 2 córki: Brooke i Page; 3. Nicole Carter (od 25.07.2002 do jego śmierci)
Użyczył głosu jako Charlie w teledysku Pink i Williama Orbita do piosenki promującej film "Aniołki Charliego: Zawrotna Szybkość" pod tytułem "Feel good time".
Jest absolwentem Abraham Lincoln High School w Brooklynie (Nowy Jork). Szkołę tę ukończył w 1934 roku.
W 2006 roku wykryto u niego raka jelita grubego.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

... wprawdzie zagrał w bardzo niewielu filmach (i nie wiadomo czy więcej zagra :((, a w Aniołkach Charliego (tak starych, jak nowych) podkładał tylko głos, to jednak musze przyznać, że aktorem jest swietnym, i wcale nie wygląda na tyle (lat) ile ma...

nigdy nie zapomne w latach 90-tych dynastii i tego jego tepego pustego wzroku,zawsze wygladalo to tak ze gdy niby sie zamyslal to jakby zapadal w letarg lub sen .bylem wtedy malolatem ale ten pusty wzrok pamietalem . o samej dynastii sie nie wypowiadam jako filmie bo gdy patrzylem na to to najwyzej poltorej minuty na...

więcej

Dla mnie zawsze był sztuczny,sztywny i bez wyrazu. Kobiety może go kochały za "Trzynastię", jak ja
nazywam ten serial.

I ten niesamowity głos..

Facet zmarł ale w końcu nikt nie żyje wiecznie. Ponad 90... Nie zapomnę Cię choć nie oglądałem wszystkich odcinków. Trzymaj się!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones