SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Dynasty

1981-1989 47 min.
6,2 5 861
ocen
6,2 10 5861
883
chce zobaczyć
{"id":"93760","linkUrl":"/serial/Dynastia-1981-93760","alt":"Dynastia","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/37/60/93760/7187936.2.jpg"}
Historia wzlotów i upadków członków rodu Carringtonów. Zderzenie twardych realiów biznesu naftowego i skomplikowanych historii miłosnych.
9 8 7 6 5 4 3 2 1 ...
{"seasons":[9,8,7,6,5,4,3,2,1]}
220
gatunek
produkcja
Złoty Glob Najlepszy serial dramatyczny w roku 1984 Złoty Glob Najlepszy aktor w serialu dramatycznym w roku 1984 dla John Forsythe Złoty Glob Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym w roku 1983 dla Joan Collins Złoty Glob Najlepszy aktor w serialu dramatycznym w roku 1983 dla John Forsythe Złoty Glob Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym w roku 1982 dla Barbara Bel Geddes Emmy Najlepsze kostiumy w serialu w roku 1984 dla Ret Turner Kryształowa Statuetka Ulubiony dramatyczny program telewizyjny w roku 1986 Kryształowa Statuetka Ulubiony dramatyczny program telewizyjny w roku 1985 Kryształowa Statuetka Ulubiony dramatyczny program telewizyjny w roku 1984
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Dynastia-1981-93760/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/93760","link":"/serial/Dynastia-1981-93760/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/93760","link":"/serial/Dynastia-1981-93760/episode/ranking"}}
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
[]

Sztandarowe dzieło telewizji amerykańskiej lat 80., saga rodu potentatów naftowych z Denver, Carringtonów, jest zakrojoną na 220 odcinków historią wzlotów i upadków pięknych i bogatych. Rozgrywające się w twardych realiach świata wielkiego biznesu, umiejscowione na dodatek wśród surowych krajobrazów Gór Skalistych, dramaty mają wpływ naSztandarowe dzieło telewizji amerykańskiej lat 80., saga rodu potentatów naftowych z Denver, Carringtonów, jest zakrojoną na 220 odcinków historią wzlotów i upadków pięknych i bogatych. Rozgrywające się w twardych realiach świata wielkiego biznesu, umiejscowione na dodatek wśród surowych krajobrazów Gór Skalistych, dramaty mają wpływ na skomplikowane perypetie uczuciowe bohaterów. Osią serialu jest konflikt między zasadniczym, ale szlachetnym Blakiem Carringtonem (John Forsythe), a diaboliczną Alexis (Joan Collins), jego byłą żoną, która wychodzi za umierającego konkurenta Blake'a i przejmuje kontrolę nad potężnym Colbyco Oil. Alexis nie lubi też nowej żony Blake'a, dobrodusznej Krystle (Linda Evans).

studio
Aaron Spelling Productions
data produkcji
1981
tytuł oryg.
Dynasty
inne tytuły
Dynastia Polska
Oil (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Początkowo rolę Krystle Carrington zaoferowano Angie Dickinson. Rozważano również Deidre Hall.
Sophia Loren, Elizabeth Taylor, Jessica Walter i Raquel Welch były brane pod uwagę do roli Alexis Carrington.
Michael Nader do roli Dexa Dextera pokonał ponad 400 kandydatów. Początkowo postać tę miał zagrać Jon-Erik Hexum, ale stracił angaż z powodu prywatnego związku z Joan Collins.
Istnieją seriale, które wywarły duży wpływ na moje dzieciństwo. Ukształtowały, podobnie jak produkcje telewizyjne i kinowe, mój smak, a zarazem gust filmwebowicza. ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 88%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Oczywiście serial nie najwyższych lotów, ale w pewnych kręgach kultowy.

  raffaello_od_ferrero ocenił(a) serial na 5

  Sam - jako dzieciak jeszcze - oglądałem go wraz z patrzącymi w ekran z podziwem i pasją rodzicami. Dzisiaj bardziej mnie to bawi, ale wtedy była to "pozycja obowiązkowa". Pozdrawiam.

 • Serial mojego dzieciństwa :)

  Legolas

  Pamiętam jak cała moja rodzinka siadała przed Tv.Najlepsze było jak Fallon ( czy jak tem jej było) porwało UFo hehehe Mam sentyment do tego serialu,miło mi się kojarzy.:)

 • Gdzie to cudo mozna obejrzec?

  devill79

  Na netflixie jest jakas nowandynastia fajna i chcialem zerknac na stara dynastie. Gdzie mozna to onejrzec jakos jeszcze?

 • Bardzo fajny serial cała Polska go oglądała

  baszarteg_filmweb

  Joan Collins,(jej siostra piszę też niezłe książki)John Forsythe,Linda Evans ,rewelacja. Nie zrozumiałem tylko 42 odcinka w 26 sezonie .Dlaczego Gina zamordowała z kolegami Jeffreya kiedy ten siedział w więzieniu? Jeffrey to był potwór ale koledzy którzy go dusili ... więcej

  • Mołdawia

   Czekan

   Czasami spotykam się z takim zwrotem '' ma to tyle z tym wspólnego z prawdą co Mołdawia z serialu Dynastia ''. Może mnie ktoś oświecić i wyjaśni co to znazcy ?