serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Dynastia

Dynasty
1981 - 1989
47m
6,2 6 306
ocen
6,2 10 1 6306
Historia wzlotów i upadków członków rodu Carringtonów. Zderzenie twardych realiów biznesu naftowego i skomplikowanych historii miłosnych. Zobacz pełny opis
Dynastia zobacz gdzie obejrzeć online

twórcy

gatunek

produkcja

premiera

Złoty Glob
Serial zdobył 5 nagród Złoty Glob, 4 inne nagrody oraz 37 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Sztandarowe dzieło telewizji amerykańskiej lat 80., saga rodu potentatów naftowych z Denver, Carringtonów, jest zakrojoną na 220 odcinków historią wzlotów i upadków pięknych i bogatych. Rozgrywające się w twardych realiach świata wielkiego biznesu, umiejscowione na dodatek wśród surowych krajobrazów Gór Skalistych, dramaty mają wpływ naSztandarowe dzieło telewizji amerykańskiej lat 80., saga rodu potentatów naftowych z Denver, Carringtonów, jest zakrojoną na 220 odcinków historią wzlotów i upadków pięknych i bogatych. Rozgrywające się w twardych realiach świata wielkiego biznesu, umiejscowione na dodatek wśród surowych krajobrazów Gór Skalistych, dramaty mają wpływ na skomplikowane perypetie uczuciowe bohaterów. Osią serialu jest konflikt między zasadniczym, ale szlachetnym Blakiem Carringtonem (John Forsythe), a diaboliczną Alexis (Joan Collins), jego byłą żoną, która wychodzi za umierającego konkurenta Blake'a i przejmuje kontrolę nad potężnym Colbyco Oil. Alexis nie lubi też nowej żony Blake'a, dobrodusznej Krystle (Linda Evans).

na podstawie
Diana Gould (materiały do scenariusza, historia)
studio
Aaron Spelling Productions
tytuł oryg.
Dynasty
inne tytuły
Oil (tytuł roboczy) USA
więcej
Początkowo rolę Krystle Carrington zaoferowano Angie Dickinson. Rozważano również Deidre Hall.
Sophia Loren, Elizabeth Taylor, Jessica Walter i Raquel Welch były brane pod uwagę do roli Alexis Carrington.
Michael Nader do roli Dexa Dextera pokonał ponad 400 kandydatów. Początkowo postać tę miał zagrać Jon-Erik Hexum, ale stracił angaż z powodu prywatnego związku z Joan Collins.
Istnieją seriale, które wywarły duży wpływ na moje dzieciństwo. Ukształtowały, podobnie jak produkcje telewizyjne i kinowe, mój smak, a zarazem gust filmwebowicza. Ukazały nowe spojrzenie na sztukę filmową. Wskazywały drogę, którą należy podążać. I tak dziś jestem recenzentem o mocno rozbudowanym filmowym guście, który zaczynając się na "Czterech... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Pamiętam jak cała moja rodzinka siadała przed Tv.Najlepsze było jak Fallon ( czy jak tem jej było) porwało UFo hehehe Mam sentyment do tego serialu,miło mi się kojarzy.:)

Sam - jako dzieciak jeszcze - oglądałem go wraz z patrzącymi w ekran z podziwem i pasją rodzicami. Dzisiaj bardziej mnie to bawi, ale wtedy była to "pozycja obowiązkowa". Pozdrawiam.

W którym aktorze/aktorce z Dynastii podkochiwaliście się?:-)

Na netflixie jest jakas nowandynastia fajna i chcialem zerknac na stara dynastie. Gdzie mozna to onejrzec jakos jeszcze?

re:mini.scencje

ocenił(a) serial na 6

pilot zobaczyłem, resztę pozostawiam w szufladce mej pamięci, tej ładnej, tej z napisem: tvp prehistoria, czasy dawienne, era przedinternetowa, nie wstrząsać ni wyciągać, niech pleśnieje i się kurzy..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones