Film

Z zimną krwią

In Cold Blood
1967
2 godz. 14 min.
7,8 2 297
ocen
7,8 10 1 2297
4 858
chce zobaczyć
Dwaj recydywiści dokonują napadu rabunkowego, w trakcie którego brutalnie mordują czteroosobową rodzinę. Więcej Mniej
Z zimną krwią zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

David di Donatello
Film zdobył nagrodę David di Donatello , 3 inne nagrody i 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Film jest prawie dokumentalnym zapisem prawdziwego zdarzenia z roku 1959. Perry Smith i Dick Hickock podczas pobytu w więzieniu planują obrabowanie bogatego farmera, Cluttera. Po wyjściu na wolność, jadą do jego domu. Na farmie nie znajdują gotówki. Mordują całą rodzinę: farmera, jego żonę, syna i córkę. Kradną radio tranzystorowe iFilm jest prawie dokumentalnym zapisem prawdziwego zdarzenia z roku 1959. Perry Smith i Dick Hickock podczas pobytu w więzieniu planują obrabowanie bogatego farmera, Cluttera. Po wyjściu na wolność, jadą do jego domu. Na farmie nie znajdują gotówki. Mordują całą rodzinę: farmera, jego żonę, syna i córkę. Kradną radio tranzystorowe i lornetkę. Jedynym śladem jest krwawy odcisk buta. Przypadkowe aresztowanie za podrabianie czeków, pozwala wyjaśnić morderstwo. Pokazany jest szczegółowo proces, na którym obaj zostają skazani na śmierć przez powieszenie. Film w przeciwieństwie do powieści bardziej koncentruje się na sprzeciwie wobec kary śmierci, a nie na ukazaniu motywów bezsensownej zbrodni.

na podstawie
Truman Capote (książka) (powieść)
studio
Columbia Pictures Corporation / Pax Enterprises
tytuł oryg.
In Cold Blood
inne tytuły
Truman Capote's In Cold Blood (pełny tytuł) USA
Więcej...
Robert Blake i Scott Wilson nie byli brani początkowo pod uwagę do zagrania pary bezwzględnych morderców. Początkowo szefowie studia Columbia Pictures chcieli zatrudnić Paula Newmana i Steve'a McQueena. Obaj wybrali jednak prace nad innymi filmami.
Zdjęcia do filmu kręcono w Edgerton, Emporia, Garden City, Holcomb, Olathe (Kansas, USA), Los Angeles (Kalifornia, USA), Kansas City (Missouri, USA), Las Vegas, Overton (Nevada, USA), w stanie Kolorado (USA) oraz w Meksyku.
Zdjęcie rodziny na ściane w domu to w rzeczywistości prawdziwe zdjęcie famili Clutterów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych