John Joseph Lydon

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/9724/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":37,"rate":7.54054054054054,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":true,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/9724/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":15,"rate":8.733333333333333,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":4,"name":"music","above5p":true,"career":{"name":"kompozytor"},"ranking":{"name":"Muzyki","link":"/person/ajax/roles/9724/4","url":"/ranking/person/music"},"rating":{"count":4,"rate":9.5,"desc":"oceny","profession":"muzyki"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/9724/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":2,"rate":9,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,5
37 ocen gry aktorskiej
John Lydon I
John Lydon, szerzej znany jako Johnny Rotten, był wokalistą legendarnej punkowej kapeli Sex Pistols. Pistolsi istnieli krótko, nagrali w zasadzie jeden album (dwa, jeśli liczyć ścieżkę dźwiękową do filmu "The Great Rock 'n' Roll Swindle"), stworzyli jednak zupełną nowość w muzyce - punk-rock.
Rotten, jak pozostali członkowie kapeli, nie odebrał wysokiego wykształcenia. Wychował się w robotniczej dzielnicy Londynu. W butiku "Sex" poznał Malcolma McLarena - człowieka, który wprowadził go do istniejącej już kapeli - tak powstali niepowtarzalni Sex Pistols (członkowie zespołu obwiniają zresztą McLarena za rozpad grupy, który nastąpił 2 lata później).
Johnny Rotten był najbardziej charakterystycznym z członków zespołu - konkurować w dziedzinie oryginalności mógł z nim jedynie Sid Vicious, który po pewnym czasie zastąpił basistę - Glena Matlocka.
Jednak to z Rottenem przede wszystkim kojarzą się Pistolsi.
Jeśli chodzi o film, to Johnny'ego Rottena zobaczyć można przede wszystkim w dokumentach, zwłaszcza Juliena Temple'a.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 31 stycznia 1956

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

żona Nora Forster (od 1978)
Po rozpadzie Sex Pistols założył własny zespół - P.I.L. (Public Image Ltd.)
Ma trzech młodszych braci - Jimmy, Bobby i Martin.
Jako dziecko przeszedł zapalenie opon mózgowych.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych