Jolanta Bohdal

7,6
1 618 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jolanta Bohdal

co się z nią dzieje ? czemu już nie gra ? Fajnie zagrała w poszukiwany poszukiwana , szkoda że raz u Barei zagrała.

kinomanka_13

Aktorka, która zagrała w ponad 30 polskich filmach, grała główne role Poszukiwany poszukiwana, pamiętam ją z Urodziny Matyldy - tytułowa rola, Obrazki z życia, ostatnio widziałem w TV wybitny film Żebrowskiego Szpital przemienienie, gdzie grała dużą rolę a tu nikt nic nie wie o tej postaci, która była stale obecna na ekranie w swoim czasie. Pamiętam ją też jako aktorkę Teatru Polskiego w Wawie a potem przeniosła się do Szczecina. Wszyscy ją znają z filmu Barei. Może ktoś coś wie o niej. Moim zdaniem to straszne polskie dziadostwo, że nie interesujemy się losem polskich aktorów, którzy tak wiele osiągnęli.

ebe2012

ja się tym trochę interesuje tylko zauważyłam że Pani Bohdal nigdzie nie gra/ła po poszukiwanym poszukiwana woogle nie grała.

kinomanka_13

Oczywiście, że grała. Do 1985 roku, kiedy wypuszczono ostatni film z jej udziałem, zagrała w jakichś 20 produkcjach, między innymi w serialach fabularnych. Poza tym grała w teatrach.

subo

z tym teatrem domyśliłam się. A ciekawe czemu dalej nie gra ?

kinomanka_13

No cóż, czasy świetności przeminęły, może choroba, może starość i zmęczenie, może wypalenie. Pani Jolanta ma już swoje lata, więc nie ma się co dziwić. Na deskach już też jej nie widać...

kinomanka_13

Fragment tekstu znalezionego w internecie:
"Najpierw zatrudniła się w warszawskim teatrze jako asystentka, potem sama zaczęła tworzyć. W 1987 roku zadebiutowała jako reżyser „Opery za 4 grosze”. Pracowała aktywnie w teatrze aż do początku lat 90.
Dziś Jolanta Bohdal ma 73 lata i wycofała się zupełnie z życia publicznego. Nie udziela wywiadów, unika imprez branżowych, nie zabiega o uwagę dziennikarzy.

I nie zapowiada się, by ta sytuacja miała ulec zmianie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones