Jon Cryer 

Jonathan Niven Cryer

7,9
1 879 ocen gry aktorskiej
Jon Cryer
Jon Cryer, aktor, scenarzysta i producent filmowy. Urodził się 16 kwietnia 1965 roku w Nowym Jorku. Jest synem aktorki i piosenkarki Gretchen Cyrer. Jako nastolatek ukończył letni obóz sztuk scenicznych Stagedoor Manor Performing Arts Training Center w Loch Sheldrake, a także szkołę średnią Bronx High School of Science w Nowym Jorku.

Swój debiut filmowy zaliczył w 1984 roku grając w komedii romantycznej "No Small Affair". Następnie przyszły epizodyczne role w serialach telewizyjnych. W 1993 roku został zaproszony na casting do serialu "Przyjaciele", gdzie był brany pod uwagę przy obsadzie postaci Chandlera Binga. Ostatecznie rola ta przypadła Matthew Perry'emu. Przełomem w doborze produkcji serialowych było zagranie Alana Harper'a w serialu "Two and a Half Men" sieci CBS. Za rolę w tym serialu był czterokrotnie nominowany do nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu komediowym podczas Primetime Emmy Award. Główną nagrodę zdobył w 2009 roku.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 kwietnia 1965

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 175 cm

Emmy
Zdobył 2 nagrody Emmy, inną nagrodę oraz 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Sarah Trigger (22.01.2000 - 2004, rozwód), syn Charlie (ur. 27.06.2000); 2. Lisa Joyner (od 16.06.2007)
Jego rodzice to para aktorska David Cryer i Gretchen Cryer.
Ukończył The Bronx High School of Science (a.k.a. Bronx Science), rocznik 1983.
Został poproszony o zgłoszenie się na przesłuchanie do roli Chandlera Binga do serialu "Przyjaciele". Grał wtedy jednak w sztuce w Londynie. Jego rola na przesłuchanie została więc nagrana przez brytyjskiego przedstawiciela castingu i wysłana do Stanów. Nie dotarła jednak na miejsce na czas i ostateczne decyzje zostały już podjęte.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych