Katie McGrath I

Katherine Elizabeth McGrath

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":3583,"rate":7.637175551214066,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":26,"rate":7.461538461538462,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":11,"rate":8.636363636363637,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":2,"rate":8,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
3 583 oceny gry aktorskiej
Katie McGrath I
Katie McGrath przyszła na świat w październiku 1983 roku w Dublinie, w Irlandii. Ukończyła historię w Trinity College w Dublinie. Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej McGrath pracowała w studio piercingu i w barze koktajlowym. Próbowała także swoich sił jako dziennikarka pracując dla magazynu "Image".

Swoją pierwszą rolę (jako Rachel) w filmie telewizyjnym "Damage" otrzymała już po trzech miesiącach od podpisania umowy z agentem. Później została asystentką (przy kostiumach) na planie serialu "Dynastia Tudorów". W serialu zagrała także małą rolę (w 5 odcinku 2 sezonu).
Wystąpiła w irlandzkim dramacie "Eden" w roli Trishi czy w horrorze "Freakdog".

Przełomowym momentem w jej życiu zawodowym okazała się rola Morgany w serialu fantasy "Przygody Merlina", którą przyjęła w 2008 roku. Na potrzeby serialu ukrywała swój irlandzki akcent, farbowała włosy na ciemniejszy kolor.
Katie zagrała także młodą Księżniczkę Małgorzatę (młodszą siostrę królowej) w dokumentalnym dramacie stacji Channel 4 "The Queen" opowiadającym o życiu Królowej Elżbiety II.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 października 1983

miejsce urodzenia: Ashford, Irlandia

wzrost: 168 cm

Ukończyła historię w Trinity College w Dublinie (Irlandia).
W 2014 roku wystąpiła w teledysku Hoziera do piosenki pt. "From Eden".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych