Joon-ho Bong

8,5
3 514 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Joon-ho Bong

najpierw świetne Zagadka zbrodni a teraz rewelacyjny The Host, oby tak dalej

kajakolol

Dokładnie to samo miałem napisać. Spory talent. Nakręcił dwa naprawdę niezłe filmy. Z chęcią obejrzę jego kolejne dokonania.

Albertino

Owszem nakręcił dwa dobre filmy(tyle wiedziałam), ale chciałam powiedzieć o innych filmach: "Mother" i "Szczekające psy nie gryzą". Bardzo dobre. Pierwszy tytuł jest kandydatem do Oskarów.
Polecam!

użytkownik usunięty
moniaL

Popieram... Do tej pory widziałam trzy jego filmu (Zagadkę Zbrodni, The Host i Matkę).. wszystkie trzy rewelacyjne. Mam nadzieję jeszcze jakoś zdobyć "Szczekające psy nie gryzą" i "Tokyo" ale naprawde świetnie się zapowiada i z niecierpliwością czekam na kolejne filmy.

Ja widziałem Host i Zagadkę zbrodni i mi styl jego filmów nie odpowiada. Miesza różne, sprzeczne ze sobą gatunki filmowe. Nie wiem jak mam traktować jego filmy skoro robi kryminał lub horror ze scenami komediowymi. Trzeba zapoznać się z resztą.

użytkownik usunięty
yareku

to chyba akurat jest charakterystyczne dla kina koreańskiego, wiele poważnych filmów ma sceny czysto komediowe

yareku

Właśnie. Może czegoś nie rozumiem, ale czemu bohaterowie są albo durni, albo śmieszni, albo kopią się po ryjach bez powodu? A trochę koreańskich filmów widziałem. Właśnie oglądam Hosta i bardzo dobrze zrobiony, ale trochę przegięte zachowania ludzi. To samo było w "Zagadkach Zbrodni", które jeszcze do tego miały kiepską fabułę i to bez puenty (tak, wiem że to prawdziwa historia). Skąd więc ten zachwyt?

Zygfryd666

A puentą nie było końcowe zdanie w filmie w którym dziewczynka opisywała prawdopodobnie morderce?

koo_2

no dobra, ale oglądaliśmy akrobatykę bohaterów i wygibasy w celu odnalezienia jakiegoś gościa, tylko po to żeby się niczego nie dowiedzieć. czyli, że jednak zbrodnia popłaca, ale ogólnie to po prostu film był bez większego sensu.

kajakolol

'Matka', 'Zagadka zbrodni', 'Szczekające psy nie gryzą' - rewelacja. Natomiast do 'Hosta' nijak nie mogę się przekonać...

użytkownik usunięty
Kaileena_Farah

ale zalozyciel tematu mial racje po 8 latach od posta mozna napisac ze robi kariere/ Snowpiercer choćby

kajakolol

W polsce by miał przerąbane za nazwisko :)

kajakolol

Nieżle go wyczułeś. Właśnie zdobył Złotą Palmę.

kajakolol

No chłopie, miałeś rację, 13 lat później,a Bong jest na dobrej drodze do Oscara za Parasite.

nynavee

po h.j mu oscar bialasow, wazne zeby krecil dobre filmy

Szybszy

Tak się mówi, ale Oscar to Oscar. Najważniejsza nagroda filmowa i myślę, że każdy zaczyna przygodę z filmem od marzeń, że kiedyś podziękuje Akademii. To tak, jakby napisać, a po co sportowcowi złoty medal, grunt żeby dawał z siebie wszystko. Niby prawda, a wiadomo, że to nie to samo.

nynavee

jak bylem taki mlody i glupi jak ty tez tak myslalem, to juz nie te czasy sprzed ery internetu i srajfonow kiedy Oscar rzeczywiscie cos znaczyl dzis to tylko lsniaca wydmuszka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones