Jordan Peele

7,7
3 052 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Jordan Peele

Zatrudnia samych murzynów do głównych ról w swoich filmach. Jest to mało tolerancyjne i niegrzeczne względem rasy żółtej i białej.
Nie widziałem też w jego filmach żadnych wątków homoseksualnych co też mnie niepokoi, bo nie można umniejszać nic środowisku LGBT
Równouprawnienie i tolerancja przede wszystkim. Kopernik też była kobietą !

Pozawisior

Haha dokładnie

Pozawisior

Co do zatrudniania murzynów, to zgodzę się, ale z tymi wątkami homo trochę przesadzasz. Ma raptem 2 filmy na koncie. A to, że w 2 filmach nie pojawi się ten temat, to chyba nic nadzwyczajnego.
Pozdrawiam

Pozawisior

"Keanu" nie był rasistowski; jest to wręcz film antyrasistowski i antyhomofobiczny :)

Pozawisior

teraz napisz to samo pod każdym białym reżyserem, że w ich filmach 99% aktorów to biali i ewentualnie jest 1 czy 2 czarnoskóre postacie na dziesiątki pozostałych

Pozawisior

Typowy polaczek rasista. Krytykuje czarnoskórego, ale w odwrotnej sytuacji przyklaskuje że brak tak zwanej poprawności politycznej.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Pozawisior

Niezły sarkastyczny wpis

mgkwt

tylko, ze po jego ostatnich wypowiedzeniach to prawda

Danio31b

Które masz na myśli? Ze nie obsadzi "white dude" w swoim filmie? Jest artysta i tak jak sobie swoich bohaterów wyobrazi, tak może ich do tej roli obsadzić. A ze to nie sa role otwarte, to taki jego wybór. Oczywiście, jakby "bialy" reżyser tak powiedział to by była draka. Tutaj równouprawnienie sie kończy dla kontekstu. "Białych" filmów z "białymi" aktorami mamy multum, na odwrót, dla obsady w "czarnym" - juz nie i ta historia przez to ma wiecej laski od ludu i jest tez bardziej rzadana. W tej perspektywie nie jest w tym nic rasistowskiego bo jego wytlumaczenie nie jest, ze nie chce takeigo aktora w swoim filmie przez kolor skory, a dlatego, ze taka historie z takim aktorem juz widziano. I tyle.

mgkwt

Czytam twój wpis i kiwam głową, że jednak tak upośledzeni umysłowo ludzie jak ty faktycznie istnieją.
Peele jest rasistą i tyle, dorabianie przez ciebie do tego ideologii świadczy, że światopogląd ci się wywalił i tyle.

Salmonella

Mogę użyć to zdanie i w Twoją stronę, bo ani nie podałeś argumentów ani nic, po prostu wyzwałeś kogoś, kogo opinia się Tobie nie podoba i się z nią nie zgadzasz. W takim razie na więcej i większą dyskusję z Tobą się nie pofatyguję, bo tego nie potrafisz. Nie ma żadnej ideologii w tym, że ''robię swój film, zatrudnię takie postacie jakie mi pasują". Ludzie nie muszą sie ze sobą zgadzać, ale walenie jakimiś wydmuchanymi frazesami, jest dziecinne, zwłaszcza, jak nie rozumiesz co piszesz. Pożegnam się w Twoim stylu - "nara"

mgkwt

"Nie ma żadnej ideologii w tym, że ''robię swój film, zatrudnię takie postacie jakie mi pasują"."

Oczywiście pod warunkiem, że są to czarne postacie i wyłącznie jako dobre.
Bo jeżeli ich tam nie będzie albo będą w złym świetle to wtedy jest rasizm.
Nara.

Pozawisior

4 lata od tego komentarza. mam dzieje, że chłop poszedł się leczyć

shotakun

Przecież w Get out główna rola żeńska jest grana przez biała łaskę, a w Nope mamy Azjate...

Agniete

Główna rola „zła” jest grana przez biała, a bohater czarny jest ofiarą, wszystko potwierdzasz. Czarni dobrzy biali zli, hipnotyzowali robili z nich niewolników. Zli biali zli

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones