Kal Penn 

Kalpen Suresh Modi

7,3
5 748 ocen gry aktorskiej
Kal Penn
Kal Penn urodził się 23 kwietnia 1977 roku w Montclair, New Jersey, USA. Jest amerykańskim aktorem i producentem pochodzenia indyjskiego.

Jego rodzice pochodzą z przemysłowego rejonu Indii - dystryktu Gujarat. Matka - zawodowy chemik, pracuje w fabryce perfum. Ojciec inżynier. Oprócz tego Kal ma młodszego brata.

Kal uczęszczał do Howell High oraz Freehold Township High w New Jersey. Czynnie brał udział w tamtejszych zajęciach kółka teatralnego. W 8 klasie wystąpił w musicalu "The Wiz". W połowie lat 90 rozpoczął studia aktorskie na Uniwersytecie Kalifornia w Los Angeles.

Jego filmowy debiut to rola Ajaya w dramacie dotykającym problemów kulturowych pt. "Freshmen" (1999) Toma Huanga. Pojawił się także w wielu popularnych serialach takich jak "Buffy: Postrach wampirów", "Sabrina, nastoletnia czarownica", "Spin City", "Anioł ciemności", "Ostry dyżur", Nowojorscy gliniarze", "Tajne akta CIA", "Dr House".

Obecnie zajmuję się polityką i pracuje jako doradca prezydenta Baracka Obamy.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 23 kwietnia 1977

miejsce urodzenia: Montclair, New Jersey, USA

wzrost: 178 cm

Zaproponowano mu rolę w filmie "Grindhouse: Planet Terror, jednak odrzucił ją ze względu na angaż w filmie "Imiennik".
Ukończył filmoznawstwo i socjologię  na Uniwersytecie Kalifornijskim (Kalifornia, USA) w Los Angeles.
Ma młodszego brata.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

bo ciągle widzę Kumara ;D

Bazując na tym, że jest popularny, jak go zauważyłem w ławce podczas rekrutacji to od razu wiedziałem, że on będzie jednym z trzech wybranych doktorów

przecież on umarł jako Katner w Housie w 5 sezonie, to czemu pisze że on tam gra od 2004 roku do 2011 ?

Podobno jest ze swoim partnerem Joshem już 11 lat.

Nie wiem czy już o tym wspomniano,ale w "ciekawostkach" jest błąd. Pisze, że miał dostać rolę w Grindhuosie Rodrigueza, ale Death Proof zrobił Quentin.