Ki Hong Lee 

8,1
9 136 ocen gry aktorskiej
Ki Hong Lee
Ki Hong Lee urodził się 30 września 1986 roku w Seulu w Korei Południowej. Kiedy miał osiem lat, jego rodzina przeniosła się do Los Angeles w Kalifornii.
Lee studiował psychologię na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley od 2004 do 2008 roku. Na studiach Lee był członkiem oddziału Liberty w Korei Północnej. Odbył także staż w ich siedzibie. Był wybierany na stanowisko Associated Students Senatora Uniwersytetu Kalifornijskiego w latach 2005-2006 w ramach Partii Akcja Studencka. Ubiegał się o ponowny wybór na lata 2006–2007, ale nie udało mu się zebrać niezbędnych głosów na to stanowisko.
Lee zaczął grać w gimnazjum, robiąc skecze na rekolekcjach kościelnych. Początkowo chciał zostać nauczycielem, ale zainspirował się do kontynuowania aktorstwa po obejrzeniu Aarona Yoo w filmie "Niepokój" podczas studiów. Po  ich ukończeniu pracował w restauracji swoich rodziców. Od 2010 roku Lee wystąpił gościnnie w wielu programach telewizyjnych, takich jak np. "Wiktoria znaczy zwycięstwo". Od 2012 roku Lee współpracuje z Wong Fu Productions (WFP). 18 kwietnia 2013 roku reżyser Wes Ball ogłosił na Twitterze, że Lee został obsadzony w filmowej adaptacji dystopijnej powieści science fiction "Więzień labiryntu", jako Minho, opiekun biegaczy odpowiedzialnych za nawigację i tworzenie mapy Labiryntu. To był pełnometrażowy debiut Lee. Powtórzył rolę w sequelu "Więzień labiryntu: Próby ognia" , który ukazał się 18 września 2015 roku, oraz ostatnim filmie z serii "Więzień labiryntu: Lek na śmierć" który ukazał się 26 stycznia 2018 roku. Jesienią 2017 roku zagrał główną rolę w sztuce Julii Cho "Office Hour" wraz z aktorką Sue Jean Kim.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 września 1986

miejsce urodzenia: Seul, Korea Południowa

wzrost: 180 cm

żona Ha-young Choi (od 07.03.2015)
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wow nie sądziłem, że aż tyle ma... A do roli Minho pasuje idealnie

Mino to najlepszy aktor na świecie powinni w Hollywood się o niego bić do wszystkich filmów Pozdro minho

Cieszy mnie to, że zagra Minho w Więźniu Labiryntu :) A wy, jak uważacie? Wg mnie pasuje do
tej roli, chociaż jest, mam takie wrażenie, zupełnie inna od dotychczasowych. (np. Nine Lives
Of Chloe King)