Lauren Cohan 

7,8
7 222 oceny gry aktorskiej
Lauren Cohan
Lauren Cohan urodziła się 7 Stycznia w Filadelfii, w Pensylwanii (USA). Dorastała w Cherry Hill (New Jersey) lecz w późniejszych latach przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Jej matka wyznawała judaizm, do czasu gdy wyszła za mąż. Odkąd skończyła pięć lat, Lauren wychowywała się w religii żydowskiej. Ukończyła University of Winchester i King Alfred's College, gdzie studiowała aktorstwo i literaturę angielską. Lauren zanim rozpoczęła swoją karierę aktorską, pracowała jako modelka.

Karierę filmową rozpoczynała w produkcjach telewizyjnych, a w kinie zadebiutowała obok Kala Penna w filmie "Wieczny student 2". Wkrótce potem często występowała gościnnie w serialach takich jak: "Moda na sukces", czy "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku". W 2005 roku starała się o rolę Ruby w serialu "Nie z tego świata", jednakże wcieliła się w nią Katie Cassidy. Na początku 2007 roku wystąpiła w produkcji pt. "Young Alexander the Great".
Następnie pojawiła się w serialu stacji CW "Pamiętniki wampirów", gdzie wcieliła się w pięćsetletnią wampirzyce Rose, a zarazem ukochaną Damona.

W 2010 roku partnerowali jej Luke Goss, Sean Bean oraz Danny Trejo w produkcji Roela Reiné - "Wyścig Śmierci: Frankenstein żyje". Za punkt zwrotny w karierze Lauren można uznać jej udział w ekranizacji kultowego komiksu Roberta Kirkmana zatytułowanego "The Walking Dead", gdzie odegrała postać Maggie Greene.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 stycznia 1982

miejsce urodzenia: Cherry Hill, New Jersey, USA

wzrost: 170 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Ukończyła studia licencjackie w zakresie filologii angielskiej i dramatu na University of Winchester w Winchester (Anglia, Wielka Brytania).
Ubiegała się o rolę Ruby w serialu "Nie z tego świata". Ostatecznie angaż otrzymała Katie Cassidy.
Ma pięcioro przyrodniego młodszego rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych