Thomas Brodie-Sangster 

Thomas Brodie Sangster

8,2
25 501 ocen gry aktorskiej
Thomas Brodie-Sangster
Thomas Brodie-Sangster przyszedł na świat 16 maja 1990 roku w Londynie. Jest szwedzkiego, belgijskiego, walijskiego i kornwalijskiego pochodzenia. Wychowywał się wraz z młodszą siostrą Avą w rodzinie Tashy Bertram oraz Marka Ernesta Sangstera. Jego ojciec pracuje jako muzyk oraz montażysta filmowy, natomiast matka jest piosenkarką i aktorką.

Swoją karierę aktorską rozpoczął w wieku 11 lat, kiedy otrzymał główną rolę w produkcji "Jim ze stacji". Niebawem zagrał w opartym na faktach filmie "Poczcie serc", wcielając się w postać Craiga Shergolda. W 2003 roku został uhonorowany nagrodą Golden Nymph za rolę w "Naszej nadziei" na 43. Festiwalu Telewizyjnym w Monte Carlo. Wkrótce został zaangażowany do produkcji "To właśnie miłość", gdzie partnerował takim sławom jak: Bill Nighy, Keira Knightley czy Liam Neeson. Na potrzebę filmu brał lekcje gry perkusji. Za ten występ otrzymał nominacje do nagród: Young Artist Award i Złoty Satelita. Następnie wystąpił w filmach: "Tristan i Izolda" i "Niania", a później wyjechał do Włoch, gdzie kręcona była produkcja telewizyjna pt. "Pinokio - Opowieść o chłopcu z drewna". Od 2007 roku podkładał głos postaci Ferba w serialu animowanym "Fineasz i Ferb", za co otrzymał wraz z resztą obsady nagrodę BTVA People's Choice Voice Acting Award. Później otrzymał główną rolę w filmie "Przygody Tintina", jednak musiał zrezygnować z niej, z powodu długotrwałego zastoju w realizacji projektu. Ostatecznie jego miejsce zajął Jamie Bell.

W 2009 roku wystąpił w biografii Johna Lennona, zatytułowanej "Chłopak znikąd". Została mu powierzona rola Paula McCartney'a, przez co nauczył się grać na gitarze lewą ręką. Po pewnym czasie udał się na przesłuchanie do popularnego serialu stacji HBO pt. "Gra o Tron". Aktorowi przypadła rola Jojena Reeda, w którą wcielił się w czwartym sezonie produkcji. Następnie otrzymał angaż do ekranizacji książki Jamesa Dashnera - "Więzień labiryntu". Na potrzebę filmu wraz z zresztą obsady spędzał noce na polanach, aby lepiej wczuć się w swoją rolę. Za ten występ otrzymał dwie nominacje do nagrody Teen Choice, w kategoriach: Przełomowa Rola Kinowa oraz Ulubiona Chemia Filmowa. Niebawem wyjechał do Albuquerque, w Nowym Meksyku, gdzie były kręcone zdjęcia do kontynuacji "Więźnia labiryntu" - "Próby ognia". W międzyczasie pojawił się w teledysku zespołu The Luka State - "30 Minute Break". Na początku 2016 roku rozpoczął pracę na planie trzeciej części ekranizacji Jamesa Dashnera - "Lek na śmierć". Podczas kręcenia doszło do wypadku, w którym poważnie ranny został odtwórca głównej roli - Dylan O'Brien, przez co praca nad produkcją został wstrzymana, a data premiery filmu została przesunięta o rok.

Poza aktorstwem, Thomas interesuje się również muzyką - jest założycielem zespołu "Winnet", w którym jest perkusistą i autorem piosenek. W skład grupy wchodzą: Tasha Bertram, Ava Sangster, Jack Stanley, Joe Volante i Mark Sangster.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 maja 1990

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 179 cm

Teen Choice
Zdobył Teen Choice, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ma młodszą siostrę Avę.
Do roli w filmie "To właśnie miłość" uczył się gry na perkusji od swojego ojca.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ten gościu jest chyba forever young. Dziś obchodzi 25 urodziny a cały czas wygląda na max 18.

On jest naprawdę przystojny. W więzień labiryntu jest cudowny. Ma piękne oczy, a w blond włosach
mu do twarzy. Wiec mrrr.

Grał też w serialu Netflixowym "Gambit królowej" (The Queen's Gambit 2020) postać szachisty o nazwisku Benny Watts

Według mnie jest podobny do młodego Henryka Gołębiewskiego np. z "Podróży za jeden uśmiech".

...przeuroczy <3