Kirk DouglasI

Issur Danielovitch Demsky

8,3
6 777 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Kirk Douglas

Kirkowi już należy życzyć 200 lat, bo oto dzisiaj pękła mu magiczna setka.

Miło, że to mi padł zaszczyt pierwszemu złożyć najserdeczniejsze życzenia na filmwebie.

Żyj nam wiecznie pułkowniku Dax!

Zielony2009

Od lat trzymałem za niego kciuki, że mu się uda tyle dożyć. 200 lat, panie Kirk i dużo zdrowia!

kryst007

koleś jest dość wysoki jak na tamte lata, a dalej żyje! Myślałem, że ten przywilej dany tylko niskim z uwagi na krótszą drogę od serca do kończyn i głowy, a tu się okazuje że nawet dość wysocy żyją długo! 200 lat Kirk!

andolinis

Nigdy o czymś takim nie słyszałem! Ja mam 175 cm wzrostu, czyli mogę liczyć, że ta śpiewanka na stówkę na urodzinach, może się ziścić?

alojz29

to nie tylko od tego zależy, na pewno łatwiej serce pompuje krew po całym ciele bo ma zwyczajnie mniej do pompowania - stąd kobiety żyją dłużej, także lepiej jak piloci myśliwców są niezbyt wysocy. Druga rzecz to fakt, że krwiobieg jest krótszy i krótsze żyły, na ściankach których mniejsze prawdopodobieństwo powstawania skrzepów, które z kolei mogą prowadzić do udarów.

Niestety jest też...rak (choróbsko, którego najbardziej nienawidzę) i to już nie zależy tak od wzrostu.

Co do wysokich mężczyzn to naprawdę rzadko widuje się wysokiego dziadka, raczej niewysocy. ZATEM MOŻESZ LICZYĆ NA STÓWĘ!

użytkownik usunięty
andolinis

Według Filmwebu Kirk ma 178 cm wzrostu, więc nie jest i nie był nie wiadomo jak wysoki (ja tyle mam, pochwalę się xD). Burt Lancaster był 10 cm wyższy od niego i gdy się ogląda filmy z udziałem obu tych aktorów, to widać różnicę we wzroście gołym okiem.

Jak na człowieka wychowanego w latach 20/30 to dosyć wysoki wzrost.

użytkownik usunięty
kinoman02

W kwestii Lancastera czy Douglasa? Burt nawet jak na dzisiejsze standardy był wysoki.

W kwestii Douglasa-178 cm to był wtedy wysoki wzrost,teraz średni.
A Lancaster owszem,byłby wysoki i teraz.

użytkownik usunięty
kinoman02

Ja tam nie wiem. Jego syn też ma 178 cm wzrostu.
Ingrid Bergman miała tyle samo wzrostu co Kirk Douglas, a jak na kobietę 178 cm to i dziś to jest coś niesamowitego.

użytkownik usunięty
kinoman02

Dobra, 175 cm niby miała Bergman, jak teraz sprawdziłem. Nie wiem, jak zapamiętałem to 178 cm, ale i 175 to też jest bardzo dużo jak na płeć żeńską.

Dla prawdziwych kobiet prawdziwy mężczyzna zaczyna się od 1,80cm.

alojz29

Aktor Bruce Bennett miał 190 wzrostu i zabrakło mu 3 miesięcy do wieku 101 lat.Znany choćby z filmu "Skarb Sierra Madre" zagrał tam rolę poszukiwacza ktory chciał się do nich dołaczyć lecz potem zginął w strzelaninie z meksykańską banda.

kryst007

kanał na yt: HEPRO

Zielony2009

Stara gwardia nie do zdarcia! Takich już teraz nie robią! Cheers, Mr. Kirk!!!

simgog

raczej LA HAYEM

Zielony2009

Rok temu sobie postanowiłem, że w jego setne urodziny skończę czytać autobiografię i obejrzę po raz pierwszy Spartacusa :)

voler1

i udało się;)?

Chunk

Udało się planowo, książka rewelacyjna, film też :)

voler1

Więc Gratuluje wykonania planu;) ja film muszę obejrzeć, ponieważ tego Spartakusa znam słabo:)

Zielony2009

Żyj nam długo Asie w Potrzasku!
Żyj nam długo Vincencie van Goghu!
Żyj nam długo... Zły i Piękny!

Zielony2009

Dołączam się do życzeń! Wspaniale, że jedna z największych ikon kina wciąż jest miedzy nami.
Autobiografię SYN ŚMIECIARZA przeczytałem 3 lata temu, zastanawiając się, czy dożyje setki. On sam już pod koniec lat 80tych stwierdzał, ze czas ustąpić miejsca młodszym, a w każdym razie swojemu synowi. Świetna lektura! Wyszły u nas także powieści jego autorstwa, pewnie warto sięgnąć.

użytkownik usunięty
Zielony2009

Grał u największych swojej epoki. Aktor pomnik i legenda.

Zielony2009

WOW! a kilka dni temu o nim pomyślałam i zastanawiałam się ile ona ma już lat ;-)

człowiek legenda - symbol epoki najlepszych lat kina

Zielony2009

Właśnie 200 lat mistrzu

użytkownik usunięty
Zielony2009

Dokładnie. Teraz pora na drugie 100. A może i na trzecie...

Zielony2009

100 lat Panie Kirku.100 ??? Co tam a może 200 :):)

25Mike25

Sto już ma

Zielony2009

Niech zyje jak najdłużej ale wygląda strasznie masa 100 latków wyglada lepiej od niego musze to powiedziec z przykroscia

maciej2801

Tez ta cała masa 100 latków jest po rozległym udarze jak Kirk?

Zielony2009

"Na drugie tyle teraz przygotuj się..." :)

Zielony2009

Dziś kończy 101 lat. Niech żyje jak najdłużej. Legenda westernów.

Zielony2009

https://www.google.com/search?client=firefox-b-m&biw=360&bih=560&tbm=isch&q=kirk +douglas+james+garner&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwi6g_Wa9K3kAhVlAmMBHdSDBCYQvwUIISgA &biw=360&bih=560#imgrc=VFKcLV_bu9UtcM%3A - 102 l

Zielony2009

200lat się podobno życzy po 80 urodzinach;) glupio tak komis 100 lat życzyć gdy ma 99;)

Zielony2009

103 lata!

Zielony2009

właśnie przyszedłem napisać, że "100 lat, 100 lat, niech żyje nam" to ładna przyśpiewka, ale ludzie nie powinni tak długo żyć, bo to już jest tragedia nie życie, zwłaszcza jak rodziny nie stać na domy opieki i ktoś musi sam pieluchy zmieniać takiemu solenizantowi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones