Kristanna Loken 

Kristanna Sommer Løken

7,1
2 087 ocen gry aktorskiej
Kristanna Loken
Ta śliczna dziewczyna jest córką norweskiego rolnika - pisarza i modelki, i to właśnie matce oraz swoim 180 centymetrom wzrostu zawdzięcza karierę najpierw modelki, a później również aktorki. Modelką została już, gdy miała niecałe piętnaście lat, zajmując trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez agencję modelek Elite Look of the Year w 1994 roku, gdzie została okrzyknięta dziewczyną o "nogach do samego nieba". Początkowo Kristanna nie bardzo lubiła swój zawód, ale gdy zaczęła w nim odnosić coraz większe sukcesy i stała się sławna jakoś się do niego przekonała. Aby być bliżej centrum dowodzenia swojej agencji przeniosła się do Nowego Jorku, a ponieważ miała już na swoim koncie kilka epizodów w serialach telewizyjnych i był niejako "pod ręką", została zaangażowana do serialu "As the World Turns".
Dalej propozycje nowych ról posypały się szerokim strumieniem: Kristanna grała w "Unhappily Ever After", "Aliens in the Family", "Pensacola: Wings of Gold", "Mortal Kombat: Conquest", "D.C.". Niestety to wszystko to były tylko seriale telewizyjne i to w dodatku nie najlepsze. Ale po wielu latach spędzonych przed kamerą telewizyjną doczekała się roli w prawdziwym filmie kinowym: w 2001 roku zagrała aż w dwóch filmach "Panic" i "Academy Boyz". Natomiast w 2003 roku wystąpiła u boku Arnolda Schwarzeneggera w "Terminator 3: Rise of the Machines".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 października 1979

miejsce urodzenia: Ghent, Nowy Jork, USA

wzrost: 180 cm

awards.label.awards: 3 nominacje

mąż Noah Danby (10.05.2008 - 2009, rozwód)
Ma o 16 lat starszą siostrę Tanyę.
By przygotować się do roli T-X w filmie "Terminator 3: Bunt Maszyn" musiała dużo ćwiczyć, poprzez co przytyła około 7,5 kilograma.
W 2003 roku zajęła 3. miejsce w rankingu "100 najseksowniejszych kobiet świata" magazynu "Maxim".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych