Krystyna Feldman

Krystyna Zofia Feldman

8,3
9 379 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Krystyna Feldman
AdamBayern01

No tak :D

nikola_23

zaskoczyło mnie jeszcze jej miejsce - szkoda, że już nie żyje [*] :(

użytkownik usunięty
AdamBayern01

to jest najlepsza polska aktorka :)
Raczej była.

Chyba dzięki roli Babki w Kiepskich. Nie no, żartuję ;D

_Wolna_i_Szalona_

Należy jej się to miejsce chociażby za role w nikiforze

kokosek19

Nie widziałam 'Nikifora', ale chyba dobrze zagrała... :D Musze zobaczyć :D

_Wolna_i_Szalona_

Mimo Twojego żartu, warto podkreślić, że Babkę Kiepską zagrała rewelacyjnie ;)

AdamBayern01

Haha, zawsze mnie mocarnie rozśmieszały jej teksty do Ferdka i ten jej 'Koziołek Matołek'. Maniaczka ;D

_Wolna_i_Szalona_

babka do szafy ;D

kokosek19

Kanalia ;D

_Wolna_i_Szalona_

mnie pozbawia renty ;D

kokosek19

-Cicho siedź babka, bo babkę znowu w szafie zamknę.
-Kanalia !
-Babkaa ! Babkaa !
-Cycu, idź no po browarka dla tatusia !

_Wolna_i_Szalona_

nie ma co kultowe teksty bez babki kiepskie już nie to samo nawet powrót waldusia już teraz nie pomoże ;P

kokosek19

No ba, babka zawsze mi poprawiała humor i Ferdek który się nad nią 'znęcał' ;)

_Wolna_i_Szalona_

teraz już na siłę chcieli podratować oglądalność powrotem waldusia ale fenomenu tego serialu już i tak nie powrócą a szkoda

kokosek19

mnie to zawsze też borysek rozkładał szkoda że też już nie żyje

kokosek19

Noo, Walduś dobry był przed wyjazdem ;D Taki swojski 'Cycu'. Potem to już, ehh :

_Wolna_i_Szalona_

W "Kiepskich" to Pani Krystyna zarabiała na życie! Nawet po bandyckim napadzie, kiedy złamano jej nogę i posługiwała się wózkiem inwalidzkim! A grała, na przykład w "Nikiforze". Przerosła tam samą siebie. Reżyser trafił z jej obsadą w dziesiątkę! W Krynicy, wielu ludzi do dziś pamięta barwną postać malarza prymitywisty. Pojawienie się tam ucharakteryzowanej Krystyny Feldman wywołało szok, wśród ludzi którzy go znali! Czy ktoś zna innego aktora (aktorkę), który mógłby zagrać rolę "Nikifora"? Ja nie znam. To był majstersztyk pod każdym względem, w wykonaniu Pani Feldman! Chapeau bas Pani Krystyno!

osteo

popieram w 100%!

AdamBayern01

Masz rację, też się dziwię, że jest tak wysoko .. To przez pryzmat tego, że zmarła, pfff.. Bo jej taka jedyna poważna rola to w kiepskich prawda.
I w ogóle jak przeglądam jej zdjęcia to ona w filmach zawsze była taka stara "babooshka" toteż ma za to u mnie minusa .. Nie wiem jak to powiedzieć, no ale przecież lepiej się ogląda młode i ładne osoby, bez zmarszczek na buziach ;/ to samo tyczy się mężczyzn oczywiście..

pozdrówki

AdamBayern01

Może być i nawet 1 ale w Polskim rankingu aktorek a nie światowym.. Zresztą co się dziwić skoro w Polacy to niedorozwoje..

Kaineko

No w sumie to by mogli zrobić polskich i zagranicznych aktorek osobno żeby był ranking.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones