Krzysztof Krauze

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/397/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":814,"rate":8.093366093366093,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/397/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":355,"rate":7.754929577464789,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Autorów materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/397/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":5,"rate":6.8,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}}]
8,1
814 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Krzysztof Krauze
  • Pan Krzysztof Krauze był po prostu mistrzem w swoim fachu. Na każdy Jego film czekałam z niecierpliwością. Szkoda, że już nie będzie na co czekać... Dziękuję za wstrząsający "Dług", "Mojego Nikifora", znakomity "Plac Zbawiciela" i fantastyczną "Papuszę". No i do tego wspaniałe aktorskie kreacje: Andrzej Chyra jako Gerard, Krystyna Feldman jako Nikifor i Jowita Budnik.Absolutne mistrzostwo. Panie Krzysztofie będzie Pana bardzo bardzo brakowało!

• Peggy_fw mi też będzie Pana Krzysztofa brakowało ale filmy po nim zostały.

• Peggy_fw Miałem okazję poznać osobiście Pana Krzysztofa, gdy był jurorem na Off Cinema w Poznaniu w 2001 roku. Wybitny reżyser, a do tego inteligentny, skromny i uprzejmy. Facet topowej klasy, zero poczucia wyższości i gwiazdorstwa. Pamiętam jak robiłem sobie fotki z nim i Andrzejem Chyrą jeszcze klasycznym kliszowym aparatem. Mi i Chyrze robił zdjęcie Pan Krzysztof, a mi i Panu Krauzemu - właśnie Pan Andrzej. Później świetnie spotkanie z zadawaniem pytań. Pamięć i szacunek [*].