Krzysztof Skiba 

5,0
110 ocen gry aktorskiej
Krzysztof Skiba
Artysta wszechstronnie rozrywkowy. Autor tekstów piosenek i programów telewizyjnych. Ukończył kulturoznawstwo w katedrze Teorii Literatury Teatru i Filmu Uniwersytetu Łódzkiego. Współzałożyciel zespołu rockowego Big Cyc w którym pełni rolę frontmena, wokalisty i autora tekstów. Z Big Cycem wydał 12 płyt z których wiele uzyskało status "złotej" i "Platynowej Płyty". Współautor największych przebojów zespołu takich jak "Makumba", "Shazza moja miłość", "Berlin Zachodni". W 1998 roku wydał solową płytę o charakterze kabaretowym pt. "Wąchole". Autor programów telewizyjnych. W latach 1992-99 realizował i prowadził w telewizyjnej "Dwójce" kultowy program muzyczno-kabaretowy "Lalamido" (ponad 200 odcinków). W 2002 roku prowadził teleturniej muzyczny "Łódź podwodna" oraz program satyryczny "Akademia Końja i Skiby". Zapowiadał największe festiwale muzyki rockowej w Polsce (Jarocin, Węgorzewo, Odjazdy), a także maratony muzyczne (np. trasy EB i Warki). Prowadził telewizyjne gale muzyczne (np."Szansa na sukces na ludowo", "Pamelo żegnaj", Festiwal Videoklipów "Yach Film" czy "Sylwester w "Dwójce"). Ma stałe felietony satyryczne w tygodniku Wprost i miesięczniku "CKM".
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 lipca 1964

miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska

W 1989 roku ukończył kulturoznawstwo na Wydziale Teorii Literatury, Teatru i Filmu Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi (Polska).
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2009 r. - tygodnik "Wprost Light";
- 2013 r. - kampania społeczna "Obywatele Decydują".
Jest współzałożycielem, liderem i autorem tekstów zespołu Big Cyc.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Oto stary jest kombatant
Co zasługi ma wspaniałe
Kiedyś z ludem był pod stocznią
Noce spędzał w styropianie

Miał dobre teksty we wczesnym Big Cycu ale on sam jest walnięty. Najbardziej go znienawidziłem kiedy poparł PO. 1/10.

Uwielbiam tego świra. Jestem pod wrażeniem jego błyskotliwości i poczuciem humoru. Wiem że narażę się przez to wielu ludziom, ale może jestem takim samym świrem i dlatego Skiba jest w moim odczuci u kimś nietuzinkowym, oryginalnym i potrzebnym. Mówi to co myśli a robi to co chce. I o to własniechodzi!!!!!!!!

Jego żona jest wykładowcą języka łacińskiego na UG :D
Największa kosa !!
Ale konkretna i potrafi nauczyć :)
P.S
Ja mam z nią ćwiczenia z Łaciny :p

jedzie tylko na starych piosenkach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones