[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/793053/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":3127,"rate":8.37352094659418,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/793053/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":62,"rate":7.161290322580645,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/793053/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":7,"rate":6.714285714285714,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/793053/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":5,"rate":5.8,"desc":"ocen","profession":"występów osoby"}}]
8,4
3 127 ocen gry aktorskiej
Kunal Nayyar
Kunal Nayyar urodził się 30 kwietnia w Londynie, jednak większość dzieciństwa spędził w New Dehli w Indiach. Obecnie mieszka w Los Angeles.
Nayyar grał w szkole w badmintona i uczestniczył w rozgrywkach regionalnych w północnych Indiach. Jest również fanatycznym kibicem krykieta. Podobno dysponuje zabójczym uderzeniem. Według Nayyara jego imię oznacza "ten, który widzi piękno we wszystkim" i pochodzi od himalajskiego ptaka złotosłonki.
Kunal Nayyar już od najmłodszych lat występował w musicalach i sztukach. Po ukończeniu liceum opuścił Indie i przeniósł się do USA, gdzie studiował ekonomię i uczęszczał na liczne zajęcia z aktorstwa na uniwersytecie w Portland. Na ostatnim roku został nominowany do nagrody za najlepszą rolę w sztuce "The Rose Tattoo" i zaproszony na festiwal teatralny American College Theater Festival (ACTF) do uczestnictwa w konkursie aktorskim, gdzie ostatecznie zdobył nagrodę Marka Twaina za świetny występ komediowy oraz stypendium prestiżowego Sundance Theater Lab. Tytuł magistra sztuk pięknych (Masters of Fine Arts) uzyskał na uniwersytecie Temple w Filadelfii.

Na swoim koncie ma już sukcesy teatralne – nagrodę Garland Award za najlepszą męską rolę w sztuce na zachodnim wybrzeżu za występ w "Huck and Holden" w teatrze Dalia w Los Angeles. Grał również w sztuce "Loves Labors Lost" w Royal Shakespeare Company w Straford w Anglii.

Rola Kunala Nayyara w "Teorii wielkiego podrywu" jest jego pierwszym regularnym występem w produkcji telewizyjnej. Wcześniej wystąpił gościnnie w serialu NCIS jako terrorysta! Nayyar pisze obecnie scenariusz swojego pierwszego filmu fabularnego. W New Dehli grają jego dobrze przyjętą przez krytyków sztukę "Cotton Candy".

Rajesh Koothrappali, jego serialowa postać, to pochodzący z Indii astrofizyk, dręczony przez fobie społeczne – do kobiet potrafi przemówić dopiero po spożyciu napojów wyskokowych. Mieszka w skromnym mieszkanku, które nazywa Raj Mahal. Nadopiekuńczy rodzice swatają go nawet przez Internet.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 kwietnia 1981

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 173 cm

żona Neha Kapur (od 23.12.2011)
Ukończył studia licencjackie z biznesu na University of Portland w Portland (Oregon, USA). Zdobył również tytuł magistra aktorstwa na Temple University w Filadelfii (Pensylwania, USA).
W 2012 roku wystąpił w teledysku zespołu Garfunkel and Oates do piosenki pt. "Present Face".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych