Laetitia Casta 

Laetitia Marie Laure Casta

7,2
731 ocen gry aktorskiej
Laetitia Casta
Laetitia Casta urodziła się 11 maja 1978 roku w normandzkim miasteczku Pont-Audemer (czasami pojawiają się błędne informacje, że przyszła na świat na francuskiej Korsyce). Była drugim z trojga dzieci Dominique'a Casta i jego żony Line (syn Jean-Baptiste ur. 1976, córka Marie-Age ur. 1990). Normandzkie pola dość szybko zamieniła na wybieg. W 1994 roku wyjechała chyba na najbardziej pamiętne wakacje w życiu. Na korsykańskiej plaży została dostrzeżona przez znanego fotografa z Madison Models. Rok później Laetitia podpisała swój pierwszy kontrakt.

Jako modelka zrobiła wspaniałą karierę. Znalazła się w sumie na ok. 100 okładkach magazynów, w tym m.in. "Cosmopolitan", "Elle" i "Glamour". Pierwszym filmem pełnometrażowym francuskiej modelki był "Asterix i Obelix kontra Cezar". Była to niewielka rola. Dopiero w filmie telewizyjnym "Niebieski rower" miała okazję zaprezentować talent aktorski. Kolejny film z francuską modelką - hiszpański "Cygan" - okazał się zupełną porażką.

W 2000 roku oficjalnie pożegnała się z karierą modelki, ale nie było to ostateczne rozstanie z zawodem, gdyż jeszcze czasami pojawia się na wybiegach. W tym czasie opuściła Francję i przeprowadziła się do Londynu z zamiarem skupienia się na karierze aktorskiej. Casta od samego początku musiała walczyć z zaszufladkowaniem jej jako kolejnej ładnej ozdóbki, którą można podziwiać na srebrnym ekranie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 maja 1978

miejsce urodzenia: Pont-Audemer, Francja

wzrost: 169 cm

mąż Louis Garrel (od 10.06.2017)
Ma starszego brata Jean-Baptiste'a i młodszą siostrę Marie-Ange.
Ma brązowy pas w judo.
W 2000 roku została wybrana przez 15 tysięcy francuskich burmistrzów modelką do pozowania przy tworzeniu nowego wizerunku francuskiej Marianne - narodowego symbolu piękna i cnoty.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych