Laura Dern

Laura Elizabeth Dern

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/162/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":25049,"rate":7.954688809932533,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"dubbing"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/162/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":42,"rate":8.5,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/162/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":40,"rate":7.35,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":7,"name":"producer","above5p":false,"career":{"name":"producentka"},"ranking":{"name":"Produkcji","link":"/person/ajax/roles/162/7","url":"/ranking/person/producer"},"rating":{"count":19,"rate":7.315789473684211,"desc":"ocen","profession":"pracy producenta"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":false,"career":{"name":"scenarzystka"},"ranking":{"name":"Scenarzystów","link":"/person/ajax/roles/162/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":6,"rate":7.5,"desc":"ocen","profession":"scenariuszy"}},{"id":2,"name":"director","above5p":false,"career":{"name":"reżyserka"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/162/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":4,"rate":7,"desc":"oceny","profession":"pracy reżysera"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/162/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":2,"rate":7.5,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
8,0
25 049 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Laura Dern
  • tak czytajac te slowa krytyki zastanawiam sie kogo chcecie widziec w obrazie Lyncha? wychodzi na to ze Jessice Albe ,vanessa hudgens ,megan fox czy inne piekne pseudo-aktorki ?
    obejrzalam wczoraj dzikosc serca i stwierdzam ze kino lyncha to kino nieprzecietne.......pani Dern zrobila tam swietna kreacje ...100 provcent pasowala do klimatu....baaa jej uroda to uroda dla nieprzecietnych smakoszy i koneserow...
    ma bardzo specyficzny typ urody....
    aktor ma byc charakterystyczny a nie malowana plastikowa bąbka
    Nynch wiedzial co robi

• Persefona87 Jest genialna !!!
    Właśnie obejrzałem "Inland Empire" i po prostu Laura Dern po raz kolejny potwierdza swoją klasę. Aktorka dużego formatu i obdarzona talentem.
    Ta kobieta wie co i jak robić przed kamerą i robi to wspaniale !

• tomash74 Za "Inland empire" należą się jej wszelkie laury , ogółem laury dla Laury . Nie wyobrażam sobie innej aktorki w tej roli. Ona tą kreacją rozwaliła system.

• Persefona87 Chyba masz jakieś problemy autorko tematu. Juz poraz kolejny krytykujesz piękne kobiety. Jessica Alba nie jest pseudo aktorką. To smutne, że zazdrościsz tym kobietom ciała i urody. Nie oszukuj się, leczysz tu kompleksy. Smutne.

• Dziewczynka_bez_zapalek taaa alba laureatka 4 oscarow wielka aktorka na miare katherine hepbur :-)
    krytyka kunsztu aktorskiego albo jego braku to oznaka zazdrosci wygladu?
    mylisz tematy... nie wiem co robisz wogole na tej stronie

btw ja osobiscie spokojnie moge wrzucic tu swoje zdjecie w bikini...

PS widze ze moja riposta o zwierzaczkach bardzo cie zakula hehe
    smialo komentuj nadal moje wypowiedzi ...baw sie dobrze :))))

• Persefona87 Riposta? Ale przepraszam, że co? Bo nie bardzo rozumiem...
    Co do 'dalszego, śmiałego komentowania twoich wypowiedzi' to z przyjemnością. Muszę tylko wiedzieć o co ci chodzi. I nie próbuj na mnie sztuczek, że nie odpiszę, bo ty słabo zaargumentujesz, z przyjemnością z tobą podyskutuję. Kto wie, może przy bliższym poznaniu strzelę ci również swoją zacną piąchą? :))

• Dziewczynka_bez_zapalek Poziom "dyskusji" sięgnął dna.
    Skąd się tacy ludzie jak Dziewczynka_bez_zapalek biorą?

• Dziewczynka_bez_zapalek nie no nie oszukujmy sie ale J.Alba juz pomijajac jej kiczowatą urode kompletnie nie dorasta L.Dern do pięt.
    Dzikość Serca i Blue Velvet to od zawsze moje ulubione filmy Lyncha ,a Dern wymiata ...

ps.tez nie mam kompleksów ,a moje zdjecia w bikini są w katalogach :)

• Dziewczynka_bez_zapalek Alba jest pseudo aktorką. Ona nawet nigdy nie grała, tylko wyglądała. Przez chwilę ze względu na urodę była w czołówce i obsadzano ją w filmach rozrywkowych. A gdy po kilku latach pojawiły się nowe, młodsze gwiazdki, najnormalniej w świecie poszła w odstawkę. Próbuje swoich sił w kinie niezależnym ale z marnym skutkiem. Czasem zagra jakiś ogon. Nie nadaje się do ambitnych ról. Nie ma ani talentu ani charyzmy. Jest nijaka ! I nie chodzi tu o brak odpowiednich ról. Ba, miała nawet kilka okazji do wykazania się ale za każdym razem lekko mówiąc nie wychodziło.

• Dziewczynka_bez_zapalek Nie porównuj Alby do Dern .

• Persefona87 Aktorki, które wymieniasz kojarzę z twarzy że się tak wyrażę natomiast żadnej z Pań nie bylo jak dotąd w obsadzie ogladanych przeze mnie filmów, także ich gry aktorskiej oceniać nie mogę; jesli chodzi o ocenę wizualną owszem są atrakcyjne, zadbane i kobiece ale jak dla mnie za mało charakterystyczne, mdłe jednym słowem. Kwestia gustu pewnie:)
    A odpowiadając na Twoje pytanie w temacie, uważam że Lynch ma swietne wyczucie do obsadzania ról aktorami, którzy mają niebanalne twarze ( i są dobrymi aktorami rzecz jasna:). Laura Dern jest tu swietnym przykładem; ma orginalną urodę ( zaryzykowałabym stwierdzenie że niehollywodzką). Jak dotąd widziałam ją w trzech filmach i uważam że swietnie wczuła się w rolę grzecznej licealistki z przedmiescia w Blue Velvet; zupelnie inną rolę miała w Dzikosci serca i też sobie dobrze poradziła, że nie wspomnę o Inland Empire:)). Wyborne ''lynchowskie"twarze to też a może przede wszystkim Sheryl Lee ( tajemnicza Laura Palmer i grzeczna Maddy :), Heather Graham ( eteryczna Annie), Isabella Rosselini, Laura Harring, Naomi Watts...ale przede wszystkim Kyle Mc.Lahlan:))

• Persefona87 Laura Dern jest świetna. Mało kto mógłby zagrać w filmach Lyncha lepiej (szczególnie w "Inland Empire")

• michi468 W Dzikosci serca wyglądałą kusząco, w Inland empire była już po 40tce, wygląd nie ten ale przyznam się że pomimo wieku jest naprawdę piekną kobietą

• Persefona87 Ja także w pełni się zgadzam z założycielką wątku.
    L. Dern zupełnie nie jest kobietą w moim typie, cenię ją jednak za jej kreacje u Lyncha. Poza filmami Lyncha widziałem ją jeszcze bodajże w dwu innych filmach i tam już tak nie zachwycała, chociaż cały czas trzymała wysoką formę.
    Natomiast w dziełach Davida wypadła rewelacyjnie. Doskonale pasuje do owego zakręconego lynchowskiego klimatu, a w Inland Empire była po prostu niesamowita.

P.S.
    To co ludzie wypisują tutaj na temat urody i aktorstwa L. Dern jest naprawdę na żenującym poziomie.

• Persefona87 Ja widze tylko Laure Dern . W " dzikosci serca " byla zaje....ta . A w " inland empire " stworzyla role zycia ktora byla mega wymagającą rolą i malo ktora aktorka by jej podolala . Do tego " Historia Rose " " Wild" "Iluminacja" " Big little lie " " M.T " . Nie ma w dorobku roli ktorą by spie...ła .

• Persefona87 Za role w filmie "dzikość serca " ona i jej matka winny dostać oscara.