Laura Dern 

Laura Elizabeth Dern

7,9
34 392 oceny gry aktorskiej
Laura Dern
Aktorka amerykańska, córka aktora Bruce'a Dern i aktorki Diane Ladd. Po raz pierwszy pojawiła się na ekranie wraz z matką w "White Lighting"  i "Alicja już tu nie mieszka". Oficjalnie zadebiutowała w "Foxes" Adriana Lyne'a. Jej talent ujawnił się w pełni w "Teachers", gdzie grała ciężarną nastolatkę i w "Masce", gdzie wcieliła się w niewidomą dziewczynę, zakochaną w zeszpeconym, chorym chłopcu. Ulubiona artystka Davida Lyncha, zagrała w jego "Dzikości serca" i "Blue Velvet". Najbardziej wymowną kreację stworzyła jednak w "Rambling Rose" jako niezwykła, urocza kobieta Rose. Za tę rolę zdobyła nominację do Oscara za rolę pierwszoplanową. Nominowana była także jej matka, u boku której występowała w tym filmie. Była tez gwiazdą "Parku Jurajskiego", na planie którego nawiązała romans z Jeffem Goldblumem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 lutego 1967

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 178 cm

Oscar
Zdobyła Oscar, 17 innych nagród oraz 35 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Ben Harper (23.12.2005 - 2013, rozwód), 2 dzieci: Ellery Walker (ur. 21.08.2001) i Jaya (ur. 28.11.2004)
Jest córką pary aktorskiej Bruce'a Derna i Diane Ladd.
Jej starsza siostra, która urodziła się w 1961 roku, utopiła się w wieku 18 miesięcy. Laura jej nawet nie widziała.
Jest wnuczką aktorki Mary Lanier.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Świetnie się ją ogląda na ekranie, a do tego sprawia wrażenie bardzo sympatycznej osoby. Bardzo fajnie zagrała u Lyncha.

tak czytajac te slowa krytyki zastanawiam sie kogo chcecie widziec w obrazie Lyncha? wychodzi na to ze Jessice Albe ,vanessa hudgens ,megan fox czy inne piekne pseudo-aktorki ?
obejrzalam wczoraj dzikosc serca i stwierdzam ze kino lyncha to kino nieprzecietne.......pani Dern zrobila tam swietna kreacje ...100...

Że to tej Pani zawdzięczamy wyrzucenie tej durnej kategorii "Najlepszego popularnego filmu" z rozdania Oscarów? Tak przynajmniej donoszą zagraniczne media. Jak tak, to Laura Dern jest moją nową bohaterką! :)

utwierdziła mnie w tej opinii rolami Nory w Historii małżeńskiej i Pippi w Wilsonie;
być może role na miarę Luli już jej nie wpadną w filmografię, ale jej drugoplanowe bohaterki to świetne kreacje, które potrafią dźwignąć niejeden średni film a czasem nawet przyćmić blask którejś pierwszoplanowej gwiazdki

Zadko kiedy zawodzi na ekranie,prezentuje solidne aktorstwo,ale dla mnie rola jej życia to Lula w kultowej "Dzikości serca",jednym z ulubionych filmów mojej młodości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones