Linda Evans I

Linda Evenstad

6,6
389 ocen gry aktorskiej
Linda Evans I
Amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa, naprawdę nazywa się Linda Evanstad, pochodzi z zamożnej rodziny przedsiębiorców, jest córką zawodowych tancerzy. Ukończyła klasę sztuki dramatycznej w Hollywood High School. Pojawiła sie w kilku reklamówkach i zadebiutowała w telefilmie "Ojciec kawaler"(1960) u boku Johna Forsythe'a (Blake Carrington w serialu TV "Dynastia"), aktora, który wybrał ją do tej roli w tej produkcji telewizyjnej. Na dużym ekranie pojawiła się w dramacie "Twilight of Honor"(1963)Borisa Sagala. Wylansował ją jako nastolatkę i poślubił John Derek, ówczesny idol seansów dla młodzieży. Ich związek przetrwał dziesięć lat, a zerwanie nastąpiło w 1973 roku. Pierwszą dużą rolę zagrała w serialu TV "Wielka dolina"(1965-69) jako Audra Barkley. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola Krystle Grant Jennings Carrington,eleganckiej żony nafciarza, postać kryształowo dobra i czysta w serialu TV "Dynastia"(1981-90,1991), gdzie wcieliła się również w postać Rity Leslie(1985-86). W miniserialu TV o wojnie secesyjnej "Północ-Południe"(1986) zagrała aktorkę Rose Sinclair. Zwraca uwagę swoim opanowaniem.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 listopada 1942

miejsce urodzenia: Hartford, Connecticut, USA

wzrost: 173 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 5 innych nagród oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. John Derek (1968 - 1974, rozwód); 2. Stan Herman (04.07.1975 - 1981, rozwód)
W latach 1960 - 1962 była zaręczona z Patrickiem Curtisem.
Była rozważana do roli Pam w ''Dallas''. Ostatecznie angaż otrzymała Victoria Principal
W 1986 roku reklamowała farby do włosów Clairol Ultress.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czytelnicy krzyżówek TECHNOPOL "Panoramicznych" rozumieją zapewne o czym piszę :)

ale to naprawdę niezła aktorka. W Expresie pod lawiną zagrała świetnie, zresztą w innych filmach tez

Nie można zaprzeczyć,że widzom na całym świecie ta aktorka kojarzy się przede wszystkim z serialem "Dynastia",gdzie grała piekną i dobrą Krystle.Przyznam,że wtedy podobała mi się najbardziej ze wszystkich aktorek grających w tym tasiemcu.Chyba dlatego,że była usosobieniem samych dobrych cech,a poza tym wrażenie robiły...

więcej

Co jak co ! ale to jak dla mnie TO klasyczna postać aktorki z lat 80 tych i 90 tych nie wiem jak wam ale mi utkwiła w głowie jako taka specyficzna postać z takich starych super filmów amerykanskich , duzo osob chyba brało od niej wzór :) jej buzie Jakos bede pamietac cale zycie : ) Klasyk , klasyk : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones