Lionel Messi

Lionel Andrés Messi Cuccittini

8,0
208 ocen występów osoby
powrót do forum osoby Lionel Messi

Pele (Brazylia)
2. Ronaldo (Brazylia)
3. Romario (Brazylia)
4. Luis Figo (Portugalia)
5. Zinedine Zidane (Francja)
6. Diego Maradona (Argentyna)
7. Lothar Matthaeus (Niemcy)
8. Gerd Mueller (Niemcy)
9. Franz Beckenbauer (Niemcy)
10. Cafu (Brazylia)
11. Roberto Carlos (Brazylia)
12. Marco van Basten (Holandia)
13. Michel Platini (Francja)
14. Rivaldo (Brazylia)
15. Paolo Maldini (Włochy)
16. Zico (Brazylia)
17. Raul (Hiszpania)
18. Ruud Gullit (Holandia)
19. Eusebio (Portugalia)
20. Ferenc Puskas (Węgry)
21. Johan Cruyff (Holandia)
22. Alfredo di Stefano (Argentyna)
23. Bobby Charlton (Anglia)
24. Juergen Klinsmann (Niemcy)
25. Kenny Dalglish (Szkocja)

RobertJova17

Też zrobiłem taką listę (jest długa i nie chce mi się jej przepisywać) i Messi jest na miejscu... 76.

abrax333

Messi kto to jest Messi? :)

RobertJova17

Jesteś żałosny :(

RobertJova17

listy to możecie sobie pisać, ale do św. Mikołaja, owszem ww. piłkarze to legendy futbolu, ale Messi i tak jest najlepszy, może ustępuje jedynie Pelemu

RobertJova17

Właśnie kto to jest...?(śmiech) xD

abrax333

Z którego roku ta lista 2004 ?

tomucho77

Wy tylko znacie messiego i barcelone to jest żal a guardiola to najlepszy trener na świecie to jest dopiero wstyd i porażka.

RobertJova17

A ty za to znasz wszystkich znaffco futbolu żenada :(

tomucho77

Stratą czasu jest jest dyskutować z taką osobą jak ty.

RobertJova17

Z jaką osobą ? (od razu ci odpowiem osobą która uwielbia FCB i uważa że Messi jest obecnie najlepszy na świecie, a w przyszłości może być lepszy od Pele, osobą która uważa że Guardiola to genialny menadżer.

ps.
Roberciku imiona i nazwiska pisze się z dużej litery !

tomucho77

Pewnie masz 13 lat i o piłce nożnej dużo nie wiesz,o i chorujesz pewnie na syndrom zwany "sezonowiec".
"a w przyszłości może być lepszy od Pele" to ty chyba dziecko nie wiesz kto to był Brian Clough,dyskusja zakończona YNWA.

RobertJova17

No właśnie dyskusja zakończona z ignorantem który na wszystkich patrzy z góry nie rozmawiam.

ps.
przypominam ci ignorancie że ten Messi o którym nic nie wiesz w wieku 25 lat strzelił 253 gole w 329 meczach.

tomucho77

A z tym messim się ośmieszyłeś, Pelé (Edson Arantes do Nascimento) to były brazylijski piłkarz, który w czasie swojej kariery strzelił najwięcej goli na świecie. W 1363 meczach strzelił 1281 goli.Ty Chyba nie znasz historii piłki nożnej i może to dobrze.

RobertJova17

Człowieku ogarnij się kto się ośmiesza ! człowieku czy Messi zakończył już karierę piłkarską ?
Co ty mi tu zalatujesz z innymi piłkarzami my tu rozmawiamy o Messim, a nie Brianie Cloughu czy Pelé !

tomucho77

1.Bez podań messi nic nie strzeli
2.Rzuty karne(bez komentarza) 12%
3.Siła strzału 61%
4.Sprint 82%
5.Gra głową 32%
6.Sam na sam 91%
7.Wytrzymałość 87%
8.Technika 57%
9.Zespołowość 30%
10.Rzuty wolne 73%
Overall-59%.

RobertJova17

Za dużo Football Manegera lub Championship Managera ! Gościu mózg ci rozwadnia !

tomucho77

Tobie mózg nie funkcjonuje twierdząc że messi jest najlepszym piłkarzem na świecie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
RobertJova17

O i proszę to są twoje argumenty przychlaście ? Wiedz że mógł bym ci odpowiedzieć w ten sam sposób, ale nie będę się zniżał do twojego poziomu grajku Championship Managerowy.

tomucho77

Sam zaczynasz wyzywać i także nie masz żadnych argumentów,więc po co wciąż piszesz?
KONIEC ROZMOWY I JUŻ NIE PROWOKUJ cytat" Football Manager 2012 wskazuje ci inaczej lata mi koło ch*ja !" i drugi cytat "ale nie będę się zniżał do twojego poziomu grajku Championship Managerowy." Więc kto tu poniża.Naprawdę już nic nie pisz...

RobertJova17

zapomniałeś tylko że Pele grał w latach 60-70> W owym czasie nie było czegoś takiego jak taktyka obrona składała się z 2-3 zawodników więc łatwo wywnioskować że strzelanie goli w tamtych czasach było dużo łatwiejsze niż obecnie.Takiej drużynie jak Barcelona jest jeszcze trudniej niż innym wielkim drużyną obecnie grającym a to ze względu na sposób w jaki inne drużyny grają.Kto ogląda mecze FCB zapewne nieraz zauważył że ich przeciwnicy stawiają autobusy przed bramką rozumiem gdyby te drużyny były przeciętnej klasy to owszem jest to zrozumiałe bo boją się odkryć i dostać tuzin goli ale fakt że takie drużyny jak Chelsea Real Inter które są z najwyższej półki boją się grać otwartą piłkę z Barcą świadczy o niesamowitej sile zespołu ze stolicy katalonii.Dodam że taką taktykę najczęściej stosował Mourinho gdyż grając otwartą piłkę dostawał lanie od Guardioli a niestety taka taktyka jest skuteczna bo przy odrobinie szczęścia pozwala wygrać mecz(1\2LM z interem,oraz ostatnia przegrana w La Liga z Realem)na godnych szacunku zasługuje zespól z Man Utd który przegrał ostatnio dwa finały LM z Barcą w 2009 w Paryżu oraz 2011 na Wembley ale piłkarze z Old Trafford grali piłkę otwartą co jest godne podkreślenia i zasługuję na pochwałę.Trzeba również dodać że w obu tych finałach Leo Messi strzelał golę natomiast w meczach gdzie Mourinho stawia autobusy nie jest już mu tak łatwo.Taka taktyka jest obecna od kiedy Barca zaczęła grać futbol nieziemski nieosiągalny dla innych rywali co dowodem są mecze z 3 ww klubami które mimo iż należą do światowej czołówki to boją grać się otwarty futbol.Mówię tu o druynach z czołówki nie wspominając o rywalach przeciętnych i słabych którzy muszą murować bramkę gdyż nie mogą przeciwstawić się sile piłkarskiej opartej głównie na wychowankach z Camp Nou.To wszystko daje do zrozumienia że Barca w 70-80% swoich meczów musi przebijać się przez drużyny na której obrona oparta jest na 3\4 zawodników z drużyny.Mimo to Barca jest w stanie strzelać ponad 100 goli w lidze z czego ponad 60% goli jest autorstwa Messiego.Są to liczby niewyobrażalne wręcz chore ale ostatni sezon pokazał że tak właśnie było.Ciekawy jestem czy Pele dałby radę strzelać tyle goli co obecnie Messi w czasach terażniejszych jestem pewien że jego liczba bramek zmalałaby o ponad połowę ale są to tylko gdybania gdyż nigdy się tego nie dowiemy.Nie wspominając już o tym że Pele większośc swych goli strzelał w meczach towarzyskich ligi podwórkowej przy których jego przeciwnicy posiadali umiejętności dzisiejszego San Marino więc dlatego wyśrubował sobie rekord chyba nie do pobicia .Reasumując wg mnie nie można porównywać osiągnięć strzeleckich Messiego z osiągnięciami Pele gdyż jest to nie na miejscu i pozbawione jakiegokolwiek sensu czasy współczesne a te z 30 lat wstecz nie pozwalają nam porównywać tych dwóch piłkarzy pod względem strzelonych bramek gdyż są to piłkarze grający jakby w dwóch różnych epokach i nic tego nie zmieni

tomucho77

Potrzebny ci słownik może...?

LadyCrazy_

A no pewnie yebnę cię nim tak mocno że się nakryjesz kopytami.

tomucho77

yyyy, ja nie mam kopyt... ale ty nie masz mózgu

RobertJova17

Zapomniałeś jeszcze o Ronaldinho, który swego czasu był jednym z najdroższych piłkarzy na świecie

Immortal_Stasin

I pozostaje jednym z najlepszych:
http://www.youtube.com/watch?v=1QlLZuehOQA&list=FLLhpAdyT3LmSBXkktuCJqoQ&index=4 &feature=plpp_video

A fanatyczni fani Messiego (tomucho) niech zamilkną!

B_janek

to filmik z końca 2006 roku, gdy Ronnie nie był nawet jeszcze w szczytowej formie

Immortal_Stasin

W dniu dzisiejszym Messi pobił rekord Pelego w ilości zdobytych bramek w 1 roku kalendarzowym (który wynosił 75 trafienia). Messi zdobywając 2 bramki na Majorce, ma już na koncie o 1 bramkę więcej (=76) a do końca roku zostało ponad półtora miesiąca.
Co do rankingu, Messi jest poza konkurencją, może jego syn doścignie kiedyś ojca.

Poniżej mój ranking:
1. MESSI

2. Zidane
3. Maradona
4. Pele
5. C. Ronaldo
6. Romario
7. Ronaldo
8. Del Piero
9. Van Basten
10. Ronaldinho
11. Figo
12. Platini
13. Eusebio
14. Alfredo di Stefano
15. Rivaldo

Drużyna: FC BARCELONA (ówczesna)
Reprezentacja: Hiszpania (ówczesna)

emtec

Ja dałbym Benzemę przed C.Ronaldo :) A już napewno /Ronaldinho i Ronaldo z Brazylii. Z Messim się zgadza. Jak na razie jest najlepszy i nie wiem, skąddane kogoś powyżej, iż Messi bez podania nie strzeli

mroziu1978

Co do benzemy sie nie zgadzam bo nie widze go w tej elicie, ale miejsca 5 i 10 powinienem pokazać na odwrót, Ronaldinho na 5, a krystyna na 10... Natomiast Gerd Mueller za Rivaldo.

RobertJova17

Moja lista:
1. C.Ronaldo
2. Ronaldinho
3. Ronaldo
4. Pele
5. Raul
6. Maradona
7. Casillas
8. Messi
9. Zidane
10. Figo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones