Małgorzata Potocka I

Małgorzata Maria Potocka

7,6
3 566 ocen gry aktorskiej
Małgorzata Potocka I
Aktorka, reżyserka, producentka filmowa. Urodziła się w 1953 roku. W 1978 ukończyła Wydział Aktorski, a w 1981 Wydział Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. W 1985 była stypendystką Film Workshop Millenium w Nowym Jorku oraz wykładała na kilku uczelniach w USA. Od 1980 roku należy do Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Stowarzyszenia Twórców Kultury. Wystąpiła m.in. w filmach: "Wszystko na sprzedaż", "Szklana kula", "Święto księżyca", "Cyrk odjeżdża". Jest autorką fotografii, filmów eksperymentalnych, teledysków oraz programów telewizyjnych. Swoje prace wystawiała m.in. w Warszawie, Krakowie, Paryżu, Budapeszcie i Nowym Jorku. Jest laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego z 1975 roku, II nagrody na Festiwalu Filmów Społecznych w Warszawie (1986), nagrody krytyków na festiwalu filmowym w Monachium (1997).
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 sierpnia 1953

miejsce urodzenia: Łódź, Polska

wzrost: 160 cm

mąż Józef Robakowski (rozwód), córka Matylda (ur. 1978)
W 1978 roku ukończyła Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska), natomiast w 1981 roku - Wydział Reżyserii tej samej uczelni wyższej.
Jej ojcem jest scenograf Ryszard Potocki.
Ma córkę Weronikę (ur. 1987) z Grzegorzem Ciechowskim.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ma super córke

użytkownik usunięty

Miałem okazje widzieć na żywo panią Małgorzate oraz jej córke i musze powiedzieć że pani Małgożata wygląda dużo młodziej niz powinna w tym wieku ;) a jej córka jest... mmm SUPER :) hehe pozdrawiam wszystkich fanów i fanki tych dwóch kobiet :)

Respekt

użytkownik usunięty

Uważam Panią Małrorzatę za bardzo wartościową,zdolną i interesująca kobietą radzącą sobie z przeciwonściami obecnego świata.

Na nic szkoła jak talentu brak!

nie wiem czemu się jej czepiacie, przecież to fajna, sympatyczna z jajem aktorka i kobieta. Widziałam ją wczoraj w śpiewających fortepianach z Leszkiem Malinowskim (Koń Polski) i była tam niezła z Malinowskim , nie to co Młynkowa i Sawka.Ja ją polubiłam za rolę Wandy w matkach żonach i kochankach bo to moje...

BŁĄD:

użytkownik usunięty

W informacjach o Potockiej jest napisane, że była z Ciwchowskim aż do jego śmierci. U niego natomiast pisze, że miał po niej jeszcze trzecią żonę...Która wersja jest prawdziwa?

I niech moderator stron to poprawi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones