Mads Mikkelsen

Mads Dittman Mikkelsen

8,6
61 862 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mads Mikkelsen

Ciekawi mnie jedna rzecz - ile on zna języków? Bo patrząc na jego filmografię wychodzi na
to, że potrafi mówić po duńsku, angielsku, francusku, rosyjsku i gdzieś jeszcze wyczytałam,
że kiedyś nauczył się szwedzkiego. Tylko pozazdrościć umiejętności, naprawdę! :)

Kedda

I jeszcze po niemiecku :)

Kedda

Może w niektórych filmach głos pod niego podkłada ktoś inny?

Kedda

Znajomość szwedzkiego nie jest dla Duńczyka niczym niezwykłym - oba języki są do siebie bardziej podobne, niż czeski i polski. Angielski to w Europie norma, niemiecki... cóż, Dania ma z Niemcami wspólną granicę ;) Ale za francuski szacunek - dla mnie ten język był, jest i będzie czarną magią ;)

Bismarck

I nie zapominaj o rosyjskim, też zupełnie inny od języków germańskich, z którymi w większości ma styczność.

Bismarck

niby czeski i polski podobne niby idzie zrozumiec glowna mysl zdania ale zeby tak rozmawiac plynnie i najlepiej z jakims chociaz troche naturalnym akcentem to tez trzeba sie nasiedziec i swoje nawkuwać więc cytując mariana paździocha "nie mów, pan ze jest to takie hip hop"

użytkownik usunięty
Bismarck

Malo dunczykow zna niemiecki! Glownie angielski i szwedzki - ten ostatni jest bardziej podobny do dunskiego niz niemiecki!

Kedda

Nie zna niemieckiego tylko się poduczył do roli, tak samo z francuskim, uczyli go co ma mówić, nawet o tym mówił jak dostawał nagrodę za najlepszego aktora w cannes :) co nie zmienia faktu że to i tak dobrze sobie poradził

Kedda

Jak jest taki cwaniak to niech się polskiego nauczy.

Kedda

e tam Wiśniewski też zna dużo jezyków ;p

Kedda

http://www.youtube.com/watch?v=sr-2t4mQlmE tu odpowiada na pytanie, czy umie dobrze mowic po niemiecku ;) ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones