Makoto Shinkai

Makoto Niitsu

8,5
951 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Makoto Shinkai

Z zapartym tchem obejrzałem wszystkie filmy tego twórcy i chcę więcej. Wizualnie to jest po prostu orgia, wcześniej nie sądziłem, że proste historie o miłości i dystansie między ludźmi mogą być tak ładnie opowiedziane. Niestety na anime się totalnie nie znam poza klasykami jak Miyazaki i Kon, stąd moje pytanie.

p.s. może być inna tematyka, nawet napeirdalanka w rodzaju dragonball, byle by obraz powalał na glebę :)

dziadek_jerzy

Nie znajdziesz :) Shinkai to mistrz w tym fachu. Polecam obejrzeć jego najnowsze dzieło Kimi no Na wa.

Tsurumivy

tak tak, już się na to zaczaiłem, ale póki co wersja dostępna w sieci jest w dość badziewnej jakości, czekam aż pojawi się coś lepszego, bo w kinie to raczej tego filmu się nie obejrzy ;)

dziadek_jerzy

Jeżeli przez "piękne" masz na myśli "piękne wydmuszki" to chyba nie, nikt inny nie robi. Obok Miyazakiego bym go nie stawiała.

Surine

dla mnie Shinkai jest lepszy niż Miyazaki, poza Spirited Away jego filmy to trochę zamuła, no ale wiadomo kwestia gustu ;)

Surine

Miyazaki to najbardziej przereklamowana postać rynku anime.

rascal0pl

Może, zaraz po Shinkai. xDDDD

dziadek_jerzy

Z wizualnie dopracowanych serii, to polecam Shingeki no Kyojin (Atak Tytanów). Poza wrażeniami wizualnymi, możesz liczyć na napiętą fabułę. To jedna z tych serii, które naprawdę emocjonalnie się przeżywa. Sukces serii tkwi w dramatyce, bowiem opowiada o świecie, w którym ludzkość żyje w ciągłym zagrożeniu przed tytanami.

Rataplan

dzięki, obczaję sobie, wygląda fajnie, choć taki bardziej z tego co widzę dragonballowy sci-fi, ale nie zaszkodzi spróbować ;)

Rataplan

no nie porównujmy działalności Shinkai do SNK. Fajnie się to ogląda ale bez przesady. Za to bym wspomniał o Violet Evergarden z 2018 roku.

dziadek_jerzy

Piękniejsze? A Satoshi Kon? To co on potrafi robić ze scenami i przejściami... wiele amerykańskich filmów dosłownie zerznęło jego sceny, bo są tak genialne!

Witek_13

Szkoda, że już go z Nami nie ma Perfect Blue i Paprika to zdecydowanie pozycje obowiązkowe do obejrzenia. Filmy są dobrze pokręcone, więc nie każdemu mogą się przypodobać. Z jednego z Anime wiele czerpał Nolan. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones