Manisha B. Koirala

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/50617/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":153,"rate":7.601307189542483,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
153 oceny gry aktorskiej
Manisha Koirala
Manisha Koirala to jedna z najbardziej znanych hinduskich aktorek. Urodziła się 16 sierpnia 1970 roku w stolicy Nepalu, Katmandu. Występuje w filmach indyjskich, tamilskich i nepalskich, a także zajmuje się działalnością społeczną - została Ambasadorką Dobrej Woli organizacji UNFPA. Najbardziej znana jest z ról w "Dil se - z całego serca", gdzie zagrała z Shah Rukh Khanem oraz w "Bombay". Oba dzieła wyreżyserował Mani Ratnam. Inne występy Manishy to m.in. Rajeshwari Pathak w "1942: A Love Story", Salina Gupta w "Guddu", Kiran Kumar w "Akele Hum Akele Tum", Sheetal Choudhry w "Gupt: The Hidden Truth", Rukhsana w "Zranionych sercach", Priya Verma w "Mann" i Sanjana w "Calcutta Mail". Dwukrotnie zdobyła prestiżową statuetkę Filmfare dla najlepszej aktorki i kilka nominacji do tej nagrody. Występuje obok takich znanych aktorów jak Shah Rukh Khan, Rani Mukherjee, Kajol, Madhuri Dixit i Aamir Khan. Manisha zna taniec Bharatanatiam i Manipuri, który często prezentuje w filmach ze swoim udziałem.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 sierpnia 1970

miejsce urodzenia: Kathmandu, Nepal

wzrost: 165 cm

mąż Samrat Dahal (19.06.2010 - 2012, rozwód)
Ma młodszego brata Siddhartha.
We wrześniu 1999 roku została Ambasadorem Dobrej Woli Funduszu Ludnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNFPA).
Aktywnie jest wciągana do prac socjalnych, współpracuje z organizacjami broniącymi praw kobiet, zapobiegającymi gwałtów w stosunku do kobiet, a także zapobiegającymi handlowaniu żywym towarem w Nepali (sprzedawaniu dziewczyn do domów publicznych) .
Wnuczka Bishweshwara Prasada Koirali- byłego premiera Nepalu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych