Kajol 

Kajol Mukherjee

8,5
4 073 oceny gry aktorskiej
Kajol
Kajol Mukherjee urodziła się 5 sierpnia 1975 roku w Bombaju (obecnie Mumbaj, Indie). Pochodzi z rodziny silnie związanej z kinem. W wieku szesnastu lat, po ukończeniu szkoły, rozpoczęła karierę filmową. Jednak debiutowała już jako 8-letnie dziecko w filmie "Karate".

Kajol wystąpiła w wielu filmach, ale nie wszystkie odniosły spektakularny sukces. Pojawiła się w kilku największych produkcjach Bollywoodu, m.in. "Żonie dla zuchwałych", "Coś się dzieje" oraz "Czasem słońce, czasem deszcz". Jest pierwszą kobietą w historii hinduskiej kinematografii, która otrzymała Filmfare Best Villain Award, nagrodę przyznawaną przez magazyn Filmfare. Przypadła jej ona za rolę w "Żonie dla zuchwałych".

W 1999 roku wyszła za mąż za aktora Ajaya Devgna. Wystąpili razem w programie rozrywkowym "Kaun Banega Crorepati" (indyjska wersja "Milionerów"). Wygrali tam pokaźną sumę pieniędzy i przekazali ją na szpital w Chennai. W 2003 roku Kajol urodziła córeczkę Nysę. Do pracy wróciła w 2006 roku. Zagrała wówczas w obrazie "Fanaa". Z kolei w 2010 roku premierę miał film "Nazywam się Khan", w którym zagrała Mandirę Khan. W tym samym roku urodziła syna Yuga. Jako aktorka powróciła na duży ekran po dwuletniej przerwie, małą rolą w filmie "Student Of The Year".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 sierpnia 1974

miejsce urodzenia: Bombaj (obecnie Mumbaj), Indie

wzrost: 157 cm

mąż Ajay Devgn (od 24.02.1999), 2 dzieci: córka Nysa (ur. 20.04.2003), syn Yug (ur. 13.09.2010)
Jej rodzicami są aktorka Tanuja i producent Shomu Mukherjee.
Przy produkcji "Fanaa" aktorka odmówiła kręcenia w Kaszmirze w obawie o ataki terrorystyczne. Ostatecznie zdjęcia nakręcono w lutym 2006 roku w polskich Tatrach.
Kajol jest Ambasadorem Dobrej Woli fundacji Loomba Trust założonej w Wielkiej Brytani. Honorową plakietkę wręczyła jej Cherie Blair, żona byłego premiera.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jej gra Aktorska przebija wszystkie Aktorki...Ona jest Diamentem który rozświetla

jest cudowna, piękna ! Zachwyca urodą ! :)

w indiach aktorki po urodzeniu dziecka lub po wyjściu za mąż przestają grać w filmach albo grają bardzo mało.nie powino tak być mojm zdaniem. BOLLYWOOD I CAŁE INDIE TRACĄ TĄ NIERUWNOŚCIĄ .BARDZO SZYBKO ZMNIEJSZA SIĘ ILOŚĆ KOBIET W KRAJU A POWIĘKSZA SIĘ ILOŚĆ MĘŻCZYZN.KOBIETY CORAZ CZEŚCIEJ SĄ ZMUSZANE DO USUNIĘCIA...

Kajol i SRK powracają w nowym filmie Rohita Shetty ,,Dilwale", Który pojawi się na święta 2015!!!! Już nie mogę się doczekać!!!!

Proszę dodajcie nowy film Netflixa z Kajol "Tribhanga" . :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones