Manuela Gretkowska

3,8
65 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Manuela Gretkowska

i koniec.

I już na pewno nie zmienię zdania o tej personie.

Vena_Poetica

A jakie wybitne dzieło masz na swoim koncie, że wolno Ci to oceniać, wybitny znawco literatury?

Vena_Poetica

a co czytałeś/aś jej autorstwa ? masz podstawy do krytyki ?
ja czytałam Polkę i była bardzo dobra...

pixi222

Pewnie jeden czy dwa felietony.

Birke_La_Folle

Polka to powieść :P

pixi222

To była odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie do autorki. O to co czytała. W jednym z tematów pod Gretkowską jakaś podobnie zawzięta krytyczka chwaliła się przeczytała AŻ dwa felietony tej pisarki.

Birke_La_Folle

aha :D najczęściej wielcy krytykanci nie znają nic, co stworzyły osoby, które krytykują.... :P A po Gretkowskiej pewnie jeżdżą, bo poznali dzięki epizodowi Partii Kobiet :P

pixi222

NIe wydaje mi się, zeby Venie chodziło o poglądy Manueli G., ale o jej styl pisarstwa - z tego co zauważyłam, Vena lubi twórczość Olgi Tokarczuk, więc feminizm nie jest tu sednem sprawy. Przynajmniej ja odbieram post Veny jako wyraźną krytykę stylu - przecież grafoman to po prostu ktoś, to pisze cienko acz rozlicznie, a nie ktoś, kto ma niewłaściwe wedle nas poglądy.

Szarobure

1. Chodziło mi o twórczość ;)
2. Chcąc nie chcąc większość ludzi zna Gretkowską z Partii Kobiet i wypowiedzi w mediach :/
3. wielu rzuca hasem "grafoman" nie myśląc o jego jedynej definicji...

pixi222

W twórczości poglądy artysty są najczęsciej bardzo wyraźne :). Ja nie przepadam za Gretkowską, ale są rózne gusta. :D

pixi222

Lol, to, że 99,9 procent populacji nie potrafi podać tytułu jej książki samo w sobie świadczy o jej pisarstwie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones