Mara Wilson 

Mara Elizabeth Wilson

8,0
1 133 oceny gry aktorskiej
Mara Wilson
Mara Wilson urodziła się w Los Angeles w żydowskiej rodzinie. Jej rodzicami są Michael Wilson i Suzie Shapiro Wilson, ma także trzech starszych braci oraz młodszą siostrę.
Gdy Mara miała pięć lat, jej najstarszy brat Danny zaczął grać w reklamach telewizyjnych i Mara zapragnęła pójść w jego ślady. Po występach w kilku reklamach (m. in. firm Texaco oraz Bank of America), debiutowała na srebrnym ekranie w 1993 roku w filmie "Pani Doubtfire" u boku Robina Williamsa, a następnie zagrała w filmie "Cud na 34. ulicy". Swoimi występami zwróciła uwagę Danny'ego DeVito i została obsadzona w tytułowej roli w filmie "Matylda". Podczas kręcenia filmu, gdy Mara miała zaledwie 9 lat, jej matka zmarła na raka piersi.
Mara jest laureatką Young Artist Award za rolę w "Prostym życzeniu" i Young Star Award za "Matyldę", została również dwukrotnie nominowana do nagrody Saturn. Jak dotąd jej ostatnim występem na dużym ekranie był film "Thomas i magiczna kolejka" z 2000 roku.

W 2005 roku Mara Wilson ukończyła Idyllwild Arts Academy, a następnie w 2009 roku Tisch School of the Arts, będącą jedną ze szkół Uniwersytetu Nowojorskiego.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 24 lipca 1987

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 163 cm

Ma trzech starszych braci - Danny'ego, Jona i Joela, a także młodszą siostrę Annę.
Zaoferowano jej rolę Emily McCord w filmie "Nagła śmierć", ale rodzice odmówili występu córki, ze względu na przemoc w scenariuszu. Angaż dostała Whittni Wright.
Musiała zrezygnować z ról Amandy Lemmon i Alyssy Callaway w "Czy to ty, czy to ja" ze względu na zdjęcia do filmu "Matylda". Angaż otrzymały Mary-Kate i Ashley Olsen.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

..nadal ma tę słodką buźkę! :)

Naprawdę urocza:)

w produkcjach jak "pani D..." "matylda" "cud na..." jest słodką mała dziewczynką tylko szkoda, ze ona ma juz 20 lat a nie ma nigdzie w Internecie jej aktulanych zdjęc (nie chodzi mi o jedno, ktore jest troche dziwne..)... szkoda.

Jeśli jesteście ciekawi jak Mara wygląda dzisiaj....
http://www.youtube.com/watch?v=pYvgL3lQycY

matko gorszego nie było chyba! hahahahahaha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones