Marek Kalita

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/44545/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":3048,"rate":7.2608267716535435,"desc":"ocen"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/44545/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":282,"rate":6.443262411347518,"desc":"oceny"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Głosu","link":"/person/ajax/roles/44545/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":52,"rate":6.365384615384615,"desc":"oceny"}}]
7,3
3 048 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marek Kalita
  • Nie wiem dlaczego ale właśnie takiego Himmlera sobie wyobrażałem, kultularnego, inteleligentnego, cwanego zbrodniarza rola oskarowa moim zdaniem. Wielka szkoda że musi grać w takich szmirach typu Samo życie, czy to co na jedynce teraz leci Galeria chyba ale nie od dawna wiadomo że w teatrze sie nie przelewa i trzebe sobie gdzieś dorobić. Gościu ma niesamowity talent i możliwości a marnuje sie w tych "hitach". Strasznie niedoceniany aktor mi się zdaje przez gre z tego typu produkcjach

• Przemo00116 zgadzam się, świetny w roli Himmlera, przyjemnie ogląda się jego granie u Wołoszańskiego

• Przemo00116 zgadzam się, świetny w roli Himmlera, przyjemnie ogląda się jego granie u Wołoszańskiego

• Przemo00116 fakt. trafiona obsada, tak samo jak w przypadku np. Żaka, który zagrał Goeringa, albo Peszka, który zagrał Hitlera czy Talara w roli Rommela. podobnie paru innych aktorów. Kalita zresztą grał w tej serii nie tylko Himmlera, np. w odcinku o Romanie Czerniawskim zagrał oficera Abwehry Oscara Reile.

• Przemo00116 podpisuje sie obiema rękoma. zreszta w sensacjach wielu aktorow fajnie gralo. najsmieszniejsze ze graja tam o wiele lepiej niz w zwyklych filmach:D

• Przemo00116 Zgadzam sie. Oskara mu dac za himmlera. Genialnie zagrane.

• TSKXE Zgadzam się ze wszystkimi, świetny Himmler z niego.

• Tamburynek Również podzielam waszą opinię, Jako Himmler jest niesamowity.

• Przemo00116 Całkowicie się zgadzam !!! To jest jego najlepsza rola ! @RobertoeM zapomniałeś dodać Frycza, który dla mnie w roli Hitlera jest jeszcze lepszy niż Peszek.

• Przemo00116 Nie znoszę polskiego kina, tych wszystkich serialików które są papką - ale dokumentalne "Sensacje" z elementami kinowymi to prawdziwa perełka, aktorstwo wszystkich świetne i właśnie Marek Kalita tutaj się wyróżnia. Świetna robota z odegraniem Himmlera!

• Przemo00116 Urodzony Himmler:)

• Pinto Zgadzam się , też tak sobie Himmlera wyobrażałam jak zagrał go Marek Kalita :)

• Przemo00116 Popieram w 100 procentach!

• Gajowy_w_akcji W nowych odcinkach również gra Himmlera - SUPER !

• Tamburynek Zgadza się, w nowym odcinku o Astrologu zagrał jeszcze lepiej niż dotychczas :)

• mikhael91 Właściwie obejrzałam "Astrologa" przez przypadek, przerzucając kanały. No i od razu zauważyłam tego aktora. Wśród wszystkich innych wyróżniał się swoją grą. Jako Himmler był fascynujący. Przy niewielkiej charakteryzacji, jego sposób zachowania, głos-po prostu jestem pod wielkim wrażeniem. Szkoda ze nigdy nie będzie doceniony. Moim zdaniem rola Himmlera zasługuje na jakąś ważniejszą nagrodę. Można by powiedzieć że to rola jego życia.

• Tamburynek Grał też gościa, który zaproponował współpracę Czerniawskiego - świetnie wypada w mundurze!

• Przemo00116 Jego Himmler jest "podobniejszy niż prawdziwy". Co ciekawe, w "Upadku" zagrał tę rolę aktor łudząco podobny do Kality...

• Paterm Szukam pewnego odcinka "Sensacji xx wieku", gdzie Hitlera zagrał Jan Peszek. W tym odcinku chyba tylko w jednej odsłonie pojawił się Marek Kalita. Nigdzie nie mogę tego znalezć . Pamiętam taką scenę gdzie Kalita jako Himmler szedł po schodach i wszedł do gabinetu Hitlera, który wezwał go w jakiejś ważnej sprawie. Gabinet był oczywiście odpowiednio umeblowany i na ścianie wisiał portret prawdziwego Hitlera. Ta scena zrobiła na mnie wielkie wrażenie, ponieważ podczas rozmowy aktorów, pokazano ich w pewnym oddaleniu i w charakteryzacji oraz oraz w mundurach, dokładnie takich samych, jakie nosili Hitler i Himmler, obaj aktorzy wyglądali prawie jak oni. Właśnie w tej scenie, kiedy obaj stali naprzeciw siebie. Nie wiem czy tak to dokładnie wyglądało, ponieważ widziałam ten odcinek tylko raz, ale tak to zapamiętałam. Wspaniała scena i wielki talent aktorów i ich uderzające podobieństwo do odtwarzanych postaci, szczególnie właśnie w tej scenie. Czy może ktoś wie, który to był odcinek?

• film128 http://sxxw.blogspot.com/2012/10/sensacje-xx-wieku-najwaznie...
    minuta ok. 12:30

• Przemo00116 Czy pan oszalał Schellenberg?! Jak pan śmie mówić do mnie w ten sposób !