Maria Sadowska

6,3
874 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Maria Sadowska

Nie jest, ani filmowcem, ani piosenkarką. "Dzień kobiet" strasznie słaby, a najgorsza nowelka z
"Demakijażu" to właśnie jej nowelka. Zaraz się jeszcze okaże, że Sadowska jest "doskonałym"
pilotem, "genialną" biegaczką, "niesamowitą" rzeźbiarką itd. Słowem kolejna Natasza Urbańska do
kolekcji. Można robić wiele rzeczy, ale można robić tylko jedną rzecz na prawdę dobrze, wyjątkiem są
rzeczy pokrewne. Świetny przykład to przykład Tadeusza Konwickiego, który jest zarówno świetnym
pisarzem jak i reżyserem.
Napisałem ten post bo już nie mogę znieść tej obłudy.

ostronos

Nie zgodzę się. "Dzień kobiet" to kino zaangazowane, o konkretnej sprawie, dobrze zagrane i dobrze
wyreżyserowane. Potrzebne, tak bym to najkrócej wyraziła. Artyści chwytają się różnych zadań żeby
zarobić. Proponuję poskromić malkontentyzm, i pozwolić działać tym, którzy chcą działać :)

producentka55

No o gustach się nie dyskutuje...

ostronos

a tak z ciekawości, skąd pomysł, że nie jest piosenkarką? posłuchałeś choć jednej jej płyty, słyszałeś jak śpiewa na żywo? ;)

im_a_weirdo

"I czy stałeś tuż pod sceną krzycząc: Marysia, Marysia !!!" To o czym mówisz robiło by ze mnie jej fana. Przesłuchałem kilka lub kilkanaście jej piosenek i wyrobiłem sobie pogląd. A po za tym byłbym bardzo dziwnym człowiekiem jeżeli przychodziłbym na koncert kogoś, kogo muzyka mi nie pasuje. Jej piosenki i filmy to kiepskie rzemiosło pozbawione artyzmu i talentu. A drażnią mnie osoby, które uważają, że są dobre we wszystkim albo są niezłe w nawet kilku dziedzinach, ale tak rożnych, np. nie można być tak naprawdę tak samo dobrym rzeźbiarzem i rysownikiem.

Informacja dla innych: Mój pogląd wyraziłem powyżej, nie obrażam tam nikogo, tylko mówię co sądzę o wytworach M. Sadowskiej, a na następne posty nie będę udzielał odpowiedzi, ani żadnych komentarzy.

ostronos

spokojnie, nie było moim zamiarem wykłócanie się z kimkolwiek, czy usiłowanie przekonania Cię do mojego zdania, zapytałam tylko z czystej ciekawości, a pytając o piosenki na żywo miałam raczej na myśli te live z youtuba ;p wiadomo że się raczej nie chodzi na koncerty muzyków, których się nie lubi ;)

jednakowoż myślę, że wszechstronności jej nie da się odmówić, przynajmniej w kręgach muzycznych. sama gra, śpiewa, komponuje i układa swoje teksty. dodatkowo jest, powiedzmy może, początkującym reżyserem i tyle, nie wiem jakie inne rozmaite dziedziny, w których jest niby najlepsza miałeś na myśli.

ja akurat twierdzę, że Marysia głos ma świetny i jej muzykę, zwłaszcza tę jazzująca bardzo lubię i uważam, że płyty 'tribute to Komeda' czy 'Kaczmarski & jazz' są kapitalne, ale oczywiście to kwestia gustu i nie będę Cię teraz usilnie namawiać żebyś się udał ze mną na jej koncert i natychmiast zmienił zdanie. :p



pozdrawiam ;)

ostronos

Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji, nie wypowiadając się na tema M. Sadowskiej.

Co z ludźmi, którzy są bardzo dobrzy zarówno z nauk humanistycznych, jak i ścisłych?
O człowieku, który jest wszechstronnie uzdolniony/utalentowany mówi się człowiek renesansu. Nie był nim wyłącznie Leonardo da Vinci, w ówczesnym świecie również mamy z takimi ludźmi do czynienia. Nie można umniejszać czyichś dokonań tylko i wyłącznie dlatego, że ktoś nie jest w stanie tego zrozumieć. Wielu geniuszy w tym da Vinci musiało ukrywać swoje dodatkowe zdolności i pisać/tworzy do "szuflady" z obawy przed społecznym brakiem zrozumienia, które ma miejsce na tym forum.
Życzę trochę więcej życzliwości i akceptacji ;)

Pozdrawiam

Ruby_Angel

Tak, zgadzam się - są dobrzy, to jest warunek.
Na akceptacje takich zachowań nie ma zgody, nigdy. Odbijam piłeczkę, bez odbioru.

P.S.: Nie próbuj rozdawać ról w dyskusji, taka życzliwa rada. :)

ostronos

"Naprawdę" piszemy łącznie :) Pozdrawiam.

katrinka_s_2

Serio? Zobacz sobie kiedy wstawiłem ten post dziecko. Widzę, że twoja inteligencja pozwala tylko na poprawianie błędów ortograficznych. Bez odbioru.

ostronos

A niby jakie znaczenie ma kiedy wstawiłeś ten post? -.-

ostronos

Piszę do Ciebie z przyszłości...
Obejrzyj "Sztukę kochania"!

antypis

Obejrzałem, chciałem wyjść z kina, serio. Ale nie chce mi się pisać na forach, jakichkolwiek, męczy mnie odpisywanie na posty z przed lat. Także bez odbioru.

ostronos

Miałem coś odpisać, ale ugryzłem się w stukaturę.

ostronos

Po co bez przerwy pisać „bez odbioru”, „więcej już nie odpiszę” „nie chce mi się pisać na forach” i jednak odpisywać? Zaprzeczanie samemu sobie i naprawdę nie aż tak interesujące żeby o tym pisać - a do tego dość irytujące dla czytelnika całej dyskusji...

Bardzo ciekawa dyskusja, szkoda że ostronos zareagował na nią agresją typu „dziecko”, „twoja inteligencja” i uciął rozmowę, która (gdyby nie jego wtrącenia) zapowiadała się bardzo ciekawie - na poziomie ogólnym a nie o tej konkretnej artystce.

Ciekawe zagadnienie - czy człowiek renesansu może istnieć we współczesnym świecie. No szkoda. Pozdrawiam wszystkich, może jeszcze trafi się okazja żeby pogadać o temacie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones