Marilyn Monroe

Norma Jeane Mortenson

8,4
7 631 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marilyn Monroe

Jakie są Wasze ulubione filmy Marilyn Monroe?
Ja uwielbiam filmy takie jak 'Asfaltowa dżungla', 'Proszę nie pukać', 'Niagara', 'Mężczyźni wolą blondynki', 'Jak poślubić milionera', 'Słomiany wdowiec' i 'Pół żartem, pół serio'.
Poluję zaś na film 'Książę i aktoreczka', a przede wszystkim 'Skłóceni z życiem' - jak słyszałem najlepszy film Marilyn, za którego dostała Złotego Globa, a jak wiadomo to już tylko krok do Oskara. Niestety nigdzie nie mogę go znaleźć!
Jeśli ktoś go ma i może mi pomóc go zdobyć, proszę pisać na bardotek69@o2.pl

Dzięki!

bardotek69

yy.. marilyn dostała złotego globa za pół żartem pół serio, a nie skłóconych z życiem :))
a co do ulubionych filmów to uwielbiam księcia i aktoreczke, przystanek autobusowy i pół żartem pół serio (sceny jak wymawia nazwisko kowalczyk.. ahh) :)).
ogólnie marilyn to moja ukochana aktorka :))

bardotek69

MM ma piorunujący epizod we "WSZYSTKO O EWIE":
https://www.youtube.com/watch?v=SKhyLCjIpvw
- Dlaczego wszyscy producenci wyglądają jak zające?
- Bo nimi są :-)

Uwielbiam "Wszystko o EWIE", za pojedynek BETTE z ANNE BAXTER - ta ten jeden raz mówi światu, że jest najlepszą aktorką na świecie, lepszą nawet od BETTE DAVIS. A zaczynała skromnie m.in. jako czarująca Lucy we "WSPANIAŁOŚCI AMBERSONÓW". Kto by pomyślał, że wyrośnie na taką aktorską lwicę. Fenomenalna aktorka.
Scena, gdy siedzi na schodach i opowiada co to znaczy dla niej aktorstwo, co to znaczy sława: o tym, że brawa są jak skrzydła, płaszcz, w którym można się ogrzać, wywołuje wręcz dreszcze. Podobnie, gdy przed lustrem kłania się samej sobie w sukni Bette Davis. To jej film. Wręcz go zdominowała. I dobrze. W końcu to "Wszystko o Ewie", a to ona gra Ewę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones