Mark Addy 

Mark Addy Johnson

7,6
6 119 ocen gry aktorskiej
Mark Addy
Światową sławę, uznanie krytyki oraz widzów przyniosła aktorowi rola Dave'a, byłego pracownika zakładów blacharskich w nominowanym do Oscara filmie "Goło i wesoło".
Mark Addy urodził się i mieszka obecnie w mieście York w Północnej Anglii. W wieku piętnastu lat rozpoczął pracę jako pomocnik teatralny w The York Theatre Royal. Ten właśnie fakt zadecydował prawdopodobnie o chęci zgłębiania przez niego sztuki teatralnej i zdecydowaniu się na naukę w Royal Academy of Dramatic Art w Londynie. Od tamtego czasu aktor prowadził intensywną współpracę z wieloma scenami teatralnymi w kraju, w tym The Hull Truck Theatre Company i Royal National Theatre, współpracując ze znanymi reżyserami - Richardem Eyre, Howardem Daviesem, Nickiem Hytnerem, Alanem Ayckbournem, Johnem Godberem i Jude Kelly.

Na filmografię telewizyjną Marka Addy składają się takie tytuły jak: seriale "The Rita", "A Very Peculiar Paractice", "Between The Lines", "Band of Gold", "The Heart Surgeon", "Heart Beat", "Peak Practice", "Sunnyside Farm" oraz komedia produkcji BBC "The Thin Blue Line" z Rowanem Atkinsonem (Jasiem Fasolą) i wchodząca niedługo na ekrany komedia "Too Much Sun".

Filmy fabularne, w których zagrał Addy to: "Jack Frost" z Michaelem Keatonem, "The Last Yellow", "The Announcement" oraz "I Was Made To Love Her" w reżyserii braci Weitz.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 stycznia 1964

miejsce urodzenia: York, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 178 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Kelly Johnson (od 1996), 3 dzieci: córka Ruby (ur. 2000) i 2 synów: Charlie (ur. 2003) i Oscar (ur. 2005)
W 1984 roku ukończył kierunek aktorski w Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej (Royal Academy of Dramatic Art - RADA) w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Fantastyczna rola króla. Zupełnie inna niż wszystko co grał do tej pory. Wielki Szacunek.

Do Wiedźmina 3 pasuję jak ulał :D

HAHAHAHAHA...

Mark Addy wcielił się w rolę Herculesa w serialu Atlantis :)

Super tam zagrał razem z pozostałymi chłopakami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones