Martin Scorsese

Martin Marcantonio Luciano Scorsese

8,6
24 619 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Martin Scorsese

Dla mnie SPIELBERG to tytan - SCORSESE to geniusz a SHYAMALAN to mistyk, pozostaje jeszcze JACKSON hobbit - reżyser to osobowość - to pasja - to zdolność kreacji i odwzorowywania - to wyobraźnia i talent - to intelekt i niezwykłość -

reżyser zawsze fascynował mnie bardziej niż cały plan - w sensie duchowym jestem reżyserką nie aktorką - lubię kreować - SCORSESE jest niezwykły i spełnia wszelkie kryteria mitologiczne i zarazem ma w sobie błysk geniuszu z zasady nie definiowalnego - dla jednych geniuszem jest Einstein czy inny naukowiec a dla mnie ZAWSZE TWÓRCA - a więc także SCORSESE:)

...a kto lubi czytać o świecie filmowym polecam książkę HOLLYWOOD, PIEKŁO MARZEŃ - Vintila Corbul - powieść o środowisku filmowym i postawach jego bohaterów -

z niej pochodzi cytat - '' LECZ DLA MASOWEJ PUBLICZNOŚCI REŻYSER JEST POSTACIĄ NIEOMAL MITYCZNĄ I NIE BUDZI ENTUZJAZMU NALEŻNEGO PRZEDE WSZYSTKIM AKTOROM'' - :)

użytkownik usunięty
Baronek7

a gdzie Kubrick? -.-

Taka dygresja. Zauważyłeś, że za całokształt twórczości - Kubricka cenią głównie mężczyźni? : )

Baronek7

Ależ to błędne. Jednakże szanuję to - bo na początku napisałaś "dla mnie". ; )

Troublesome

jestem kobietą i ...... po prostu jakoś tak jest ,że preferuję w większości spraw to co męskie :)

Baronek7

Masz duże pole do popisu. : P

Troublesome

....Polański to MARZYCIEL - ''najważniejsze to bujać w obłokach'' - i ''kino stało się moją namiętnością'' a literatura pasją:)

Baronek7

Btw. Który film Polańskiego lubisz najbardziej?

Troublesome

PIANISTA - widać w nim coś niezwykłego - kunszt - spełnione marzenia - rękę twórcy......

Baronek7

Bardzo osobisty film, też lubię - ale myślałem, że zaskoczysz mniej znanym obrazem. ; p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones