Martin Scorsese

Martin Marcantonio Luciano Scorsese

8,6
24 603 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Martin Scorsese

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, to właśnie ukazała się na naszym rynku wspaniała książka, wywiad rzeka Richarda Schickela z Martinem Scorsese.
http://www.sklep.gildia.pl/literatura/194991-richard-schickel-martin-scorsese
Wspaniała pozycja! Ale nie mogło być inaczej, skoro takiego obszernego wywiadu udziela pasjonat kina, gaduła, reżyser tylu znakomitych filmów. Polecam lekturę!

użytkownik usunięty
miczum

Wiemy wiemy, tylko obecnie z kasą cienko :)

miczum

czytał może ktoś? warta polecenia?

juliet_fw

Czytałem. Fascynująca lektura. W trakcie czytania często pojawia się chęć na powtórne seanse filmów Scorsese. Ale zaznaczam, że od lat uwielbiam jego filmy, więc może nie jestem aż tak obiektywny.

miczum

jak fascynująca, to napewno zakupie!

użytkownik usunięty
miczum

A w ogóle jak rysuje się kwestia przekładu? Na merlinie znalazłem taki oto komentarz:

"Ta książka jest tragedią translatorską. Trzy osoby zaangażowane w redakcję również powinny się wstydzić, bo książka nie jest napisana po polsku. Pełna błedów językowych i merytorycznych. Przez to często niezrozumiała. Wygląda, jakby tekst wrzucony w "google translator", nie został potem nawet przeczytany."

Czy to prawda?

No cóż... trudno mi powiedzieć. Czytając nie miałem takiego wrażenia. Ale jeśli rzeczywiście tak jest, to wyjdę na jakiegoś ćwierć analfabetę. A może po prostu tą opinię na merlinie napisał jakiś maniak-polonista.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones