[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/65354/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":22,"rate":7.045454545454546,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,0
22 oceny gry aktorskiej
Matěj Hádek
Matěj Hádek zalicza się do największych talentów młodszej generacji aktorów w Czechach. Jego pierwszą dużą przygodą z filmem była rola Tédy w filmie Ivana Vojnára "Cesta pustým lesem" (1997). Zagrał szereg ciekawych ról w produkcjach telewizyjnych. Sam ceni najwyżej rolę Pajdy w filmie Jiřiego Svobody "Odmawia się prawa łaski" oraz niezapomnianą rolę młodego chuligana w filmie "Non Plus Ultras".

Ciekawe role zagrał również na potrzeby seriali telewizyjnych. W Czechach szczególnie dobrze została przyjęta jego tytułowa rola w serialu "Jan Hus", inspirowanym biografią słynnego czeskiego reformatora Kościoła, a także rola dziennikarza śledczego Petra Vlčka w serialu kryminalnym "Mamon" ze stajni HBO Europe.

Matěj Hádek jest aktorem o sporym doświadczeniu filmowym, ale także teatralnym. Skończył Státní konzervatoř w Pradze, grał w wielu teatrach: Divadlo na Vinohradech i grupa teatralna Kašpar w Pradze, Divadlo F. X. Šaldy w Libercu, Východočeské divadlo w Pardubicach. Obecnie można go zobaczyć w kilku rolach w praskim teatrze Dejvické divadlo.

Jest synem znanej czeskiej dokumentalistki Jany Hádkovej i bratem aktora Kryštofa Hádka.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 listopada 1975

miejsce urodzenia: Praga, Czechosłowacja , (obecnie Czechy)

Czeski Lew
Zdobył Czeski Lew, 1 inna nagroda i 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Czeski Lew Najlepszy aktor za film Kobry i żmije w roku 2016

forum osoby Matěj Hádek

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tej osoby.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum