Melissa RosenbergI

Melissa Anne Rosenberg

5,5
625 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Melissa Rosenberg

Jak ktoś, kto jest odpowiedzialny za scenariusze do "Dextera" mógł chcieć pracować nad czymś takim jak "Zmierzch"?

Ktoszapanemstoi

Mnie raczej dziwi fakt, że skoro jest taka świetna przy scenariuszach do "Dextera", to czemu tak strasznie słabo idzie jej ze scenariuszami do tej całej Sagi? Naprawdę te scenariusze są niesamowicie miałkie...

Bissst

Zgadzam się w 100 procentach!

Według mnie to właśnie scenariusz był najgorszy w Zmierzchu (1.części)

M. Rosenberg ominęła tyle ważnych momentów. To była w ogóle inna historia. Na szczęście przeczytałam książkę po obejrzeniu filmu. Inaczej bardzo bym się zawiodła w kinie...

Ale trzeba przyznać, że w drugiej części się poprawiła...;p

weramg

Coz, z takiej 'ksiazki' ciezko jest wykrzesac cokolwiek dobrego.

Maltrick

Dobry scenarzysta nawet i ze szmiry zrobi arcydzieło. ;-)

lykke_

Gówna nie przeistoczysz w diament ;)

Bissst

a czytaliście tą sagę? Ja przeczytałam ją całą. Z czystej nudy i z tego, że zawsze czytam książki do samego końca - nawet jeśli nudza mnie na śmierć. Uwierzcie mi, on z tych książek wyciągnęła i tak co najlepsze.
Naprawdę trudno byłoby z tego wyciągnąć coś więcej chyba, że znacząco zaingerowałaby w fabułę i charakter postaci. Co by było bezsensu, bo ta saga ma przede wszystkim zarabiać, wchodząc w strukturę tych pisadeł na pewno część "młodzieży" olałaby ten film. Powiedzmy sobie szczerze ona ta pracę również wzięła by zarobić.

Ktoszapanemstoi

...ale tu jest napisane, ze ona jest producentką Dexa, czyli daje na niego kasę.:P
W takim wypadku to by miało sens - kobita napisała g*wno - Zmierzch, a tylko współfinansowała Dextera, nie pisała przecież scenariusza. I zagadka rozwiązana!

Dahlia_Noir

Oj, chyba nieuważnie czytałaś jej filmografię. Ona była scenarzystką 12 seriali, m.in.: "Ich pięcioro", "Życie na fali", "Dr. Quinn" i "Dextera" właśnie.
Współproducentką była trzech seriali - m.in. "Dextera".

Bissst

no trzeba przyznać, że jest dobrą scenarzystką serialową. Oglądałam Życie na fali, Dr Quinn - oczywiście nie wszystkie odcinki, ale po kilka lub kilkanaście na pewno i są to fajne seriale :)

czepiałam się scenariusza pierwszej części - zmierzchu, ale jak już pisałam - z każdą częścią scenariusz się poprawia. Nad scenariuszem do czwartej części pracowali wspólnie z reżyserem Billem Condonem, który dostał Oscara za scenariusz do filmu Bogowie i Potwory i nominację do tej nagrody za scenariusz Chicago. Tak więc jestem niemalże pewna, że pod względem scenariusza - czwarta część zmierzchu będzie dobra ;]

weramg

Szkoda, że producenci uparli się, żeby robić te filmy w kategorii PG-13. Może bez tego ograniczenia, można być zrobić te filmy z większym jajem ;-)

Bissst

zgadzam się... ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones