Mia Goth 

Mia Gypsy Mello Da Silva Goth

8,1
8 363 oceny gry aktorskiej
Mia Goth
Mia Goth urodziła się 30 listopada 1993 roku w Londynie w Anglii. Jej matka jest Brazylijką, a ojciec Kanadyjczykiem, pochodzącym z Nowej Szkocji. Jej dziadkiem ze strony matki jest żydowsko-amerykański artysta Lee Jaffe, a babcia ze strony matki to brazylijska aktorka Maria Gladys.

Mia Goth przeniosła się do Brazylii, gdy miała kilka tygodni, ponieważ jej matka, która miała wtedy zaledwie 20 lat, potrzebowała pomocy rodziny, aby ją wychować. Rodzina przeniosła się do Wielkiej Brytanii, gdy miała pięć lat, a później na krótko zamieszkali w ojczyźnie jej ojca - Kanady.  Tam uczęszczała do dziewięciu szkół w ciągu jednego roku szkolnego i stwierdziła, że ​​okres, w którym próbowała mieszkać z ojcem, był trudny. W wieku dwunastu lat wraz z matką osiedliła się w południowo-wschodnim Londynie, gdzie Mia poszła do szkoły średniej.

Kiedy miała 14 lat, została odkryta na festiwalu Underage w Londynie przez fotografkę mody Gemmę Booth. Następnie pojawiła się w reklamach Vogue i Miu Miu. Zaczęła przesłuchania do filmów w wieku 16 lat, a po ukończeniu szóstej klasy wygrała swoją pierwszą rolę w głośnym filmie "Nimfomanka" Larsa von Triera, gdzie zagrała wraz z Charlotte Gainsbourg i Willemem Dafoe

W 2014 roku Mia Goth pojawiła się w teledysku Future Unlimited do "Haunted Love", który wyreżyserował Shia LaBeouf.  W 2015 roku zagrała główną rolę Milji w postapokaliptycznym thrillerze "Surwiwalista", a następnie wcieliła się w Meg Weathers w thrillerze przygodowym "Everest". Wcieliła się też w postać Hannah w horrorze "Lekarstwo na życie" w reżyserii Gore Verbinskiegoi. Znana jest też z drugoplanowej roli w remake'u filmu "Suspiria" Luci Guadagnino.  Została też obsadzona w tajemniczym filmie science fiction "High Life", wyreżyserowanym przez Claire Denis.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 25 października 1993

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 177 cm

mąż Shia LaBeouf (od 10.10.2016), córka Isabel (ur. 2022)
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Rodzice byli pod wpływem gdy nadawali jej imię...

Przypadkiem zobaczyłam jej mały wywiad w W Magazine dotyczący pracy, którą by wybrała, gdyby nie była aktorką. No i po prostu nie mogę uwierzyć, jak ona się wypowiada! Mówi cały czas, że w cukierni, którą by prowadziła byłoby pełno "blueberries" i "blueberries".
I tak non stop.
Poważnie, ona zachowuje się w W...

Oglądając ją w "Lekarstwie na życie" nie mogłem oprzeć się wrażeniu że to młodsza wersja gwiazdy "Lśnienia". Jako Hanna zarówno irytowała jak i intrygowała. Ciekawa aktorka.

shia i mia sie rozwiedli

za Shia LaBeouf. Oby byli szczęśliwi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones